AMVET KRAKÓW
Nasz zespół
Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy aktywnie pogłębiają swoją wiedzę, korzystając z nowoczesnych osiągnięć medycyny i weterynarii. Ich doświadczenie i wiedzę uzupełniają zaawansowane technologie diagnostyczne i operacyjne. Dbamy o to, aby każdy zwierzak został otoczony indywidualną, troskliwą i kompleksową opieką, odpowiadającą jego potrzebom.
- Wszyscy
- Administracja
- Chirurgia
- Konsultacje specjalistyczne
- Radiologia
- Laboratorium
- Technicy weterynarii, asystenci lekarza
- Behawioryści i dietetycy
- Rejestracja
Dyrektor medyczny AMVET, specjalista chirurgii weterynaryjnej, kardiochirurg
dr n. wet. Adrian Janiszewski
O mnie:
Pracuję jako adiunkt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ukończyłem liczne kursy i staże w wiodących ośrodkach na świecie (m.in. w Nowym Jorku, Davis, czy Berkeley). Jestem autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem regularnie dziele się podczas konferencji i warsztatów dla lekarzy weterynarii w Polsce i za granicą. Od wielu lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego.
Specjalizuję się w:
Zabiegach chirurgicznych i małoinwazyjnych w leczeniu wad serca i naczyń krwionośnych.
Prywatnie:
wolne chwile spędzam w garażu, w którym daje nowe życie starym samochodom.
Mój zwierzak:
kocur Yoda, który od wielu lat jest moim stałym pacjentem.
Kierownik AMVET
lek. wet. Monika Tracz
O mnie:
O tym, że będę lekarzem weterynarii, wiedziałam już jako 4-latka. Zgodnie z planem, w 2013 roku ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. Dobro pacjentów oraz komfort ich opiekunów jest nadrzędnym celem mojej pracy, dlatego też w swojej pracy zawodowej łączę kompetencje z zakresu zarządzania placówkami weterynaryjnymi z opieką nad moimi pacjentami jako lekarz pierwszego kontaktu. Ukończyłam dwa kierunki studiów podyplomowych, w tym Zarządzanie Praktyką Weterynaryjną na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, które znacząco poszerzyły moje spojrzenie na wyzwania nowoczesnej medycyny weterynaryjnej.
Specjalizuję się w:
zarządzaniu jednostką AMVET w oparciu o najwyższe standardy opieki i leczenia oraz w dbaniu o nasz zespół i jego zgranie.
Prywatnie:
mama Franciszka oraz Urszuli, pasjonatka koncertów i nart.
Mój zwierzak:
kocur Albert. Od chwili, gdy pierwszy raz zobaczyłam go jako małego kociaka na irlandzkim śmietniku, wiedziałam że zostanie pełnoprawnym członek mojej rodziny i wspaniałym towarzyszem życia codziennego.
Lekarz weterynarii, onkolog
lek. wet. Aleksandra Marcinowska
O mnie:
Ukończyłam SGGW w Warszawie i bezpośrednio po studiach wyjechałam za granicę, gdzie odbyłam liczne staże w weterynaryjnych lecznicach specjalistycznych (Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Szwajcaria). Ukończyłam studia magisterskie z zakresu onkologii klinicznej ludzkiej na Uniwersytecie w Nottingham oraz specjalizację z zakresu onkologii małych zwierząt na Uniwersytecie w Cambridge, UK. Obecnie pracuję jako asystent na Uniwersytecie w Krakowie oraz konsultuję pacjentów onkologicznych. Regularnie prowadzę szkolenia/ wykłady oraz piszę prace do czasopism weterynaryjnych. Moje główne zainteresowanie zawodowe to szeroko pojęta onkologia weterynaryjna.
Specjalizuję się w:
onkologii weterynaryjnej.
Prywatnie:
Mama nastoletniego Maksa oraz czworonożnych „dzieci”: Aśki, Emilki, Likierka. Kocham podróże, wodę oraz góry.
Lekarz internista, dermatolog, hematolog
lek. wet. Dawid Dymacz
O mnie:
Jestem absolwentem Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ - UR. Od samego początku kariery mocno wiązałem swoją pracę z przychodniami zajmującymi się leczeniem psów oraz kotów. Uczestniczyłem w szeregu licznych warsztatów i kursów z zakresu dermatologii, cytologii, hematologii oraz diagnostyki laboratoryjnej. Jestem członkiem European Society of Veterinary Dermatology. Stale poszerzam swoją wiedzę na szkoleniach i kongresach.
Specjalizuję się w:
dermatologii i hematologii.
Prywatnie:
lubię spędzać czas aktywnie na siłowni lub na spacerach z Luli i Chyłką.
Moje zwierzaki:
setery angielskie Brie i Judy, hodowlane suczki o umaszczeniu Orange Belton, które na co dzień są również moimi wieloletnimi pacjentkami
lekarz weterynarii, okulista
lek. wet. Agnieszka Hankus
O mnie:
Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Badaniem oczu zwierząt pasjonuję się od 2017 roku, kiedy to pierwszy raz użyłam lampy szczelinowej. Zafascynowała mnie obserwacja, jak zmienia się obraz oczu w zależności od użytej wiązki światła, jej intensywności, barwy i kąta padania. W 2020 roku okulistyka została moją główną specjalizacją. Ukończyłam prestiżowe kursy ESAVS i ACVO oraz staże okulistyczne.
Specjalizuję się w:
diagnostyce i leczeniu problemów okulistycznych u zwierząt
Prywatnie:
wielbicielka Agathy Christie.
Mój zwierzak:
mastif tybetański Melania. Uwielbiam jej siłę, niezależność i nieprzemijającą radość z zabaw, mimo upływu lat.
Lekarz weterynarii, chirurg, ortopeda
lek. wet. Marek Świechowski
O mnie:
Jestem absolwentem Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ – UR w Krakowie. Swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiałem w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej w Mikołowie oraz Przychodni i Szpitalu Weterynaryjnym w Orzeszu, gdzie doskonaliłem umiejętności pod okiem Doktora Oliwiera Teodorowskiego. Brałem udział w wielu kursach i szkoleniach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uwielbiam wyzwania, jakie stawiają przede mną pacjenci.
Specjalizuję się w:
szeroko pojętej ortopedii oraz chirurgii.
Prywatnie:
uwielbiam podróżować, do moich zainteresowań należą: muzyka, kinematografia oraz gry, zarówno komputerowe jak i planszowe.
Mój zwierzak:
jestem dumnym opiekunem kota Mefka.
lekarz weterynarii, anestezjolog weterynaryjny
lek. wet. Katarzyna Paluch
O mnie:
Absolwentka SGGW z 2020 roku. Od początku pracy zawodowej interesowałam się anestezjologią i intensywną terapią, co zaowocowało ukończeniem międzynarodowej szkoły anestezjologii weterynaryjnej VASTA w 2022 roku. Doświadczenie zdobywałam już w trakcie studiów w całodobowych warszawskich klinikach, a w trakcie podyplomowego stażu także we włoskim szpitalu dla zwierząt. Opieka nad pacjentem chirurgicznym sprawia mi największą satysfakcję.
Specjalizuję się w:
Dbaniu o bezpieczeństwo, dobre samopoczucie i komfort czworonożnych pacjentów, od momentu ich przyjęcia do szpitala, aż po oddanie ich z powrotem w ręce opiekunów, a często także później, w trakcie rekonwalescencji pooperacyjnej.
Prywatnie:
Kocha wszystkie futrzaki, a największą sympatią darzę koty. Prywatnie jestem opiekunką fantastycznego kociego kawalera.
lekarz weterynarii, chirurg
lek. wet. Paweł Podboroczyński
O mnie:
Jestem absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Do dziedzin moich zainteresowań należą przede wszystkim chirurgia oraz diagnostyka obrazowa. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i kursach Swoje pierwsze kroki w weterynarii stawiałem w Krakowie, pracując z wybitnymi specjalistami, dzięki którym mogłem zdobyć ogromne doświadczenie w stabilizacji i ratowaniu zwierząt powypadkowych. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, uwzględniając wszystkie potrzeby i cel, jakim jest poprawa komfortu życia. W Szpitalu Weterynaryjnym AMVET zajmuję się przeprowadzaniem szeroko pojętych zabiegów chirurgicznych, zarówno tych planowych, jak i w trybie nagłym.
Specjalizuję się w:
chirurgii, obejmującej zabiegi zarówno planowane, jak i w trybie nagłym.
Prywatnie:
Pasjonat motocykli, sportu i podróży.
lekarz weterynarii, stomatolog, internista
lek. wet. Aleksandra Skawińska
O mnie:
Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Staż odbywałam w dużych klinikach całodobowych w Warszawie oraz Krakowie, angażowałam się również w badania kliniczne nad nowoczesnymi lekami dla zwierząt. Wiedzę poszerzam na kursach CPD (Continuing Professional Development) organizowanych przez Royal University of Veterinary Medicine, a także podczas licznych konferencji. Do swoich pacjentów zawsze podchodzę z dużym zaangażowaniem, ciekawością i troską.
Specjalizuję się w:
konsultacjach, diagnostyce i specjalistycznych zabiegach stomatologicznych zwierząt towarzyszących.
Prywatnie:
całe dzieciństwo spędziłam z czworonogami. W ich towarzystwie zawsze czuję się najlepiej.
Moje zwierzaki:
sfinksy Pepek i Pepka. Te dwa adoptowane ancymony kompletnie wywróciły moje życie do góry nogami. Codziennie pokazują mi, jak nieskończone się pokłady miłości i cierpliwości.
lekarz weterynarii, radiolog, specjalista od gryzoni i zajęczaków
lek. wet. Katarzyna Ferdyn-Zyzańska
O mnie:
Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Obecnie realizuję specjalizację z zakresu Weterynaryjnej Diagnostyki Obrazowej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i doskonalę umiejętności zawodowe, biorąc udział w licznych szkoleniach z zakresu medycyny królików i gryzoni, w szczególności dotyczących stomatologii, chirurgii oraz diagnostyki obrazowej. Odbyłam staż i indywidualny kurs u czołowego specjalisty z zakresu stomatologii królików i gryzoni – dr. Jakuba Kliszcza.
Specjalizuję się w:
w diagnostyce i leczeniu królików i gryzoni, ze szczególnym uwzględnieniem stomatologii i chirurgii.
Prywatnie:
uwielbiam podróże.
Mój zwierzak:
króliczek Jagódek.
Lekarz weterynarii, gastroenterolog, internista
lek. wet. Olga Wiera
O mnie:
Tytuł lekarza weterynarii uzyskałam w 2019 r. w Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Na co dzień zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób wewnętrznych psów i kotów. Bezustannie dokształcam się poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach.
Specjalizuję się w:
ultrasonografii i gastroenterologii małych zwierząt.
Prywatnie:
uwielbiam podróże po górach i sport.
Moje zwierzaki:
pudelka toy o imieniu Pepinka oraz mieszanka pudla ze sznaucerem imieniem Dżuma. Na zdjęciu pozuję z Pepinką, która kocha każdego kogo pozna i mimo swoich problemów zdrowotnych walczy dzielnie o każdy dzień.
Lekarz weterynarii, chirurg, gryzonie, zajęczaki, jeże
lek. wet. Sylwia Kuliś-Nowak
O mnie:
Studia weterynaryjne ukończyłam w Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Już w trakcie studiów odbywałam liczne praktyki i staże w kraju i za granicą - zarówno w klinikach, jak i laboratoriach weterynaryjnych. W kręgu moich zainteresowań znajdują się przede wszystkim małe ssaki oraz diagnostyka obrazowa, stomatologia i chirurgia. Jestem członkiem AEMV (Association of Exotic Mammal Veterinarians) oraz AG Kleinsäuger DGK-DVG. Moją drugą pasją jest praca z mikroskopem - oglądanie preparatów cytologicznych i rozmazów krwi, dlatego też w 2021 r. ukończyłam Studia Specjalizacyjne Weterynaryjna Diagnostyka Laboratoryjna. Stale uczestniczę także w szkoleniach z tej dziedziny.
Specjalizuję się w:
leczeniu najmniejszych pacjentów tj. królików, chomików, innych małych gryzoni, oraz jeży.
Prywatnie:
lubię aktywnie spędzać czas – mój s[osób na relaks to jazda na rowerze i rolkach oraz piesze wycieczki.
Lekarz weterynarii, internista
lek. wet. Joanna Leszczyńska (Morajko)
O mnie:
Od dziecka marzyłam o byciu lekarzem weterynarii. Z wyróżnieniem ukończyłam Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Już od pierwszego roku studiów swój wolny czas spędzałam działając na rzecz zwierząt - najpierw w krakowskim schronisku jako wolontariuszka, później w lecznicach weterynaryjnych na licznych praktykach w Krakowie i Warszawie.
Specjalizuję się w:
szeroko pojętej internie psów i kotów, oraz królików i gryzoni, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki obrazowej.
Prywatnie:
W wolnym czasie lubię gotować, tworzyć dekoracje techniką makramy, uprawiać rośliny doniczkowe. Uczestniczę w zajęciach pole dance, a w sezonie uwielbiam zbierać grzyby i pływać na desce SUP.
Mój zwierzak:
kot Rysio, uratowany podczas interwencji z jednej z podlaskich wsi. To od niego zaczęła się moja wielka miłość do kotów.
Lekarz weterynarii, specjalista USG, internista
lek. wet. Anna Skrzypczak-Wiercioch
O mnie:
Dyplom lekarza weterynarii zdobyłam na Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. W pracy klinicznej zajmuję się głównie interną zwierząt towarzyszących, a swoją wiedzę nieustannie poszerzam na konferencjach i szkoleniach. Nieobca jest mi również praca naukowa. Przez dwa lata pracowałam jako asystent naukowo-dydaktyczny na swojej macierzystej uczelni, prowadząc zajęcia z farmakologii weterynaryjnej dla przyszłych lekarzy weterynarii.
Specjalizuję się w:
diagnostyce i leczeniu kotów oraz badaniach ultrasonograficznych.
Prywatnie:
opiekunka dwóch ukochanych kotów europejskich - Lolci i Durcia.
Moje zwierzaki:
koty europejskie Lola i Durcio. Lola została adoptowana z krakowskiej fundacji działającej na terenie Nowej Huty, a Durcia przygarnęłam ze schroniska w Kielcach. Ze względu na swoją burzliwą przeszłość, kociaki niechętnie opuszczają domowe zacisze, za to doskonale czują się w swoim towarzystwie.
Lekarz weterynarii, internista, echo serca
lek. wet. Anna Serwata
O mnie:
Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ – UR w Krakowie. Swoje zainteresowania kieruję głównie ku kardiologii psów i kotów. Już od samego początku studiów rozszerzałam swoją wiedzę w tej dziedzinie, ucząc się od znakomitych specjalistów. Swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiałam w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej w Mikołowie oraz Przychodni i Szpitalu Weterynaryjnym w Orzeszu, dzięki czemu rozmaite wyzwania, w tym stany nagłe psów i kotów nie są mi straszne. Staram się regularnie poszerzać swoją wiedzę, biorąc udział w konferencjach i szkoleniach.
Prywatnie:
Interesuje się szeroko pojętą popkulturą, uwielbiam zwiedzać nadmorskie miejscowości oraz niezłomnie kibicuję kadrze narodowej naszych siatkarzy.
Mój zwierzak:
Posiadam pudelka toya o imieniu Tymon, który niezależnie od okazji skupia na sobie całą uwagę i kradnie wszystkim serca.
LEKARZ WETERYNARII, INTERNISTA
lek. wet. Anna Kmieć
O mnie:
Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Podczas studiów odbywałam praktyki w lecznicach weterynaryjnych w Stanach Zjednoczonych i w Polsce oraz odbywałam półroczny staż z zakresu badań klinicznych. Przez dwa lata pracowałam na stanowisku koordynatora projektów dla australijskiej firmy Newgradvets oraz przyjmowałam swoich pacjentów w warszawskiej przychodni weterynaryjnej. W AMVET pracuję jako lekarz internista psów i kotów, oraz dbam o to, aby każdy mój pacjent czuł się zaopiekowany. Aktualnie szkolę się w zakresie chirurgii.
Specjalizuję się w:
internie psów i kotów.
Prywatnie:
uwielbiam podróże i odkrywanie nowych zajęć. W wolnym czasie uprawiam jogę i dużo spaceruję. Lubię przygotowywać jedzenie i rozpieszczać kubki smakowe swoich przyjaciół.
Mój zwierzak:
Trufla - moja rozpieszczona psia córka
Lekarz weterynarii, interna, neurologia
lek. wet. Agnieszka Szczurowska
O mnie:
Dyplom lekarza weterynarii zdobyłam na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Swoją drogę zawodową od zawsze wiązałam z pracą w dużych lecznicach całodobowych, gdzie zajmuję się głównie chorobami wewnętrznymi i chirurgią zwierząt towarzyszących. Wiedzę nieustannie poszerzam na konferencjach i szkoleniach.
Specjalizuję się w:
neurologii psów i kotów
Prywatnie:
podobnie jak mój pies, lubię głównie jeść i spać.
Moje zwierzaki:
buldog francuski Peszka - mój najukochańszy pacjent!
Lekarz weterynarii, interna, kardiologia
lek. wet. Bartosz Bogielski
O mnie:
Pracuję na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu, gdzie zamierzam zrealizować swój doktorat. Od czasów studiów jestem zainteresowany kardiologią i anestezjologią weterynaryjną, gdzie poprzez szkolenie i staże regularnie rozszerzam swoje kompetencje. Ukończyłem szkołę anestezjologii weterynaryjnej VASTA w 2024 roku. Pierwsze kroki w świecie weterynarii zdobywałem w całodobowej śląskiej klinice weterynaryjnej, dzięki czemu mogłem zdobyć spore doświadczenie w zakresie pracy w stanach nagłych.
Specjalizuję się w:
kardiologii i anestezjologii.
Prywatnie:
kocham spędzać godziny nad stołem z planszówkami, chociaż nie pogardzę rozgrywką w squasha.
Moje zwierzaki:
W chwili obecnej nie posiadam żadnego zwierzaka, ale jestem przeogromnym fanem Berneńskich Psów Pasterskich.
Lekarz weterynarii, interna, emergency
lek. wet. Mateusz Żukowski
O mnie:
Jestem absolwentem Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. W trakcie studiów pracowałem w jednej z krakowskich przychodni jako asystent chirurga/ortopedy. Stale rozwijam się w kierunku chirurgii miękkiej, szkolę się w kraju i za granicą – ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies), SCIVAC.
Specjalizuję się w:
chirurgii miękkiej, z zamiłowaniem do chirurgii onkologicznej
Prywatnie:
wolny czas lubię spędzać grając w padla.
Mój zwierzak:
kot Kolka
Lekarz działu szpitalnego
lek. wet. Maciej Szczepański
O mnie:
Jestem absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów miałem przyjemność być jednym z założycieli start-upu Wimba, pionierskiej firmy zajmującej się tworzeniem innowacyjnych protez i ortez dla zwierząt. Moja praca została doceniona i zostałem finalistą London Vet Show 30 under 30. Ortopedia i chirurgia są kluczowymi obszarami mojego zainteresowania i zaangażowania zawodowego.
Specjalizuję się w:
Medycynie stanów nagłych
Prywatnie:
W wolnym czasie lubię podróżować i spędzać czas w ogrodzie. Podróżowanie pozwala mi odkrywać nowe miejsca i kultury, a praca w ogrodzie daje mi możliwość kontaktu z naturą i relaksu na świeżym powietrzu. Te aktywności pomagają mi utrzymać równowagę między pracą a życiem osobistym.
Lekarz działu szpitalnego, internista
lek. wet. Paulina Kamińska
O mnie:
Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Od początku swojej pracy klinicznej jestem związana z klinikami całodobowymi, gdzie pracowałam głównie na stanowisku lekarza szpitalnego. Nieustannie uczestniczę w licznych szkoleniach i konferencjach, głównie z okulistyki weterynaryjnej z którą wiąże swoją przyszłość.
Specjalizuję się w:
medycynie ratunkowej psów u kotów, internie psów i kotów.
Prywatnie:
lubię górskie wędrówki, amatorską fotografię analogową oraz układanie puzzli i pieski.
Mój zwierzak:
W życiu towarzyszy mi suczka Tori.
Lekarz działu szpitalnego
lek. wet. Julia Heiza
O mnie:
Ukończyłam Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Od 2019 roku odbywałam praktyki w krakowskich lecznicach weterynaryjnych oraz w schroniskach dla zwierząt bezdomnych. Od początku mojej przygody z weterynarią uczestniczyłam w licznych kursach z zakresu wiedzy internistycznej, diagnostyki obrazowej oraz medycyny ratunkowej zwierząt towarzyszących.
Prywatnie:
Wolny czas staram się spędzać aktywnie grając w squasha, trenując pilates oraz spacerując po podkrakowskich dolinkach z moim pieskiem Ozorkiem. Jestem miłośniczką dobrego śniadania i herbaty z miodem.
Mój zwierzak:
Ozorek, który pozuje ze mną do zdjęcia.
Lekarz działu szpitalnego
lek. wet. Julia Fill
Elektroradiolog, dział diagnostyki obrazowej
mgr Karolina Skubisz
O mnie:
Jestem absolwentką Collegium Medicum UJ oraz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracuje jako asystent w Collegium Medicum UJ, specjalizuję się w diagnostyce obrazowej (MR, TK) oraz medycynie nuklearnej (PET-TK).
Prywatnie:
Od dziecka kocham zwierzęta, uwielbiam podróże, góry, jazdę na rowerze i jogę.
Mój zwierzak:
Staffordshire bull terrier o imieniu Leia
Technik weterynarii, laborant, mgr inż. bioinżynierii zwierząt
Anna Cybula
O mnie:
Tytuł technika weterynarii uzyskałam w 2018 roku. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiałam w przychodni specjalizującej się w leczeniu gryzoni i zajęczaków. Tam też zrodziła się moja miłość do świnek morskich. W 2023 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku bioinżynieria zwierząt w Krakowie. W swojej pracy naukowej zajmowałam się udoskonalaniem metod wspomaganego rozrodu w warunkach in vitro zagrożonych gatunków dzikich kotowatych. Swoją drogę zawodową rozwijam w kierunku pracy laboratoryjnej.
Prywatnie:
poza opieką nad swoimi zwierzętami wolne chwile spędzam na treningach pole dance oraz czytaniu fantastyki i literatury pięknej.
Moje zwierzaki:
kot Kajtek i świnka morska Pszczółek. Z powodu licznych problemów zdrowotnych, Pszczółek w pierwszych tygodniach życia miał zostać przekazany na pokarm dla węży, jednak szczęśliwym zbiegiem okoliczności trafił pod moją opiekę.
Asystent
Aleksandra Zgryza
O mnie:
Od dziecka zwierzęta były nierozłączną częścią mojego życia. Kontakt z nimi sprawiał mi ogromną radość i satysfakcję. Już wtedy wiedziałam, że karierę zawodową chce wiązać właśnie z nimi. Dlatego też rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na kierunku bioinżynieria zwierząt. Studia sprawiły, że rozwinęło się moje zainteresowanie do diagnostyki laboratoryjnej i chęć do dalszego kształcenia kompetencji w tym kierunku.
Prywatnie:
Uwielbiam podróżować i poznawać nowe miejsca. Piesze wycieczki po górach są dla mnie odskocznią od rzeczywistości. W wolnych chwilach chętnie oglądam też seriale kryminalne
Mój zwierzak:
Moim zwierzakiem jest 9 letni kot o imieniu Gucio.
Diagnosta laboratoryjny, technik weterynarii
Anna Zaborowska
O mnie:
Tytuł technika weterynarii uzyskałam w 2018 roku. Ukończyłam Uniwersytet Rolniczy w Krakowie na kierunku bioinżynieria zwierząt. Laboratorium to miejsce, gdzie czuje się dobrze, spełniając się zawodowo.
Prywatnie:
w wolnych chwilach uwielbiam podróżować i planować nowe podróże. Lubię eksplorować nowe kultury, przy okazji poznając tamtejsze smaki kuchni. Na co dzień, wolne chwile spędzam na spacerach z moją Cziki.
Mój zwierzak:
widoczna na zdjęciu Cziki, 9-letnia suczka, która w wieku niespełna 4-tygodni została podrzucona pod bramę schroniska.
Technik anestezjologiczny, mgr inż. zootechniki
Joanna Cichoń
O mnie:
Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem zootechniki i technikiem weterynarii. W praktyce - "ciocią" wszystkich psów i kotów. Doświadczenie zdobywałam w Klinikach w Polsce i Szwecji.
Prywatnie:
Wolny czas spędzam na spacerach, zabawie ze swoją ukochaną Didi, pilatesie, bądź przesadzaniu roślin, których już nie potrafi się doliczyć. Fanka twórczości Wesa Andersona i kuchni orientalnej.
Mój zwierzak:
Mikro Jack Russelka Didi, inaczej zwana Dede. Rozpoznawalna po wystającym języczku, plamce w kształcie serca na grzbiecie, a także bardzo głośnym szczeku. 80% rozrabiającego gnoma i 20% śpiącego precelka.
Technik anestezjologiczny, mgr inż. zootechniki
Aleksandra Szołtysek
O mnie:
W 2014 ukończyłam studia w Krakowie na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Zaraz po studiach rozpoczęłam przygodę z weterynarią. Rozwijając swoją pasję, zdobywałam nowe umiejętności na szkoleniach i seminariach z dziedziny anestezjologii. Obecnie, asystuję przy zabiegach, monitorując pacjentów podczas operacji oraz sprawuję nad nimi opiekę podczas rekonwalescencji. Od najmłodszych lat marzyłam, by opiekować się zwierzakami. Mam ogromne szczęście, że praca którą wykonuje jest jednocześnie moim największym hobby.
Mój zwierzak:
Na zdjęciu "Kendzioszek", który trafił pod moją opiekę jako 3-tygodniowy bezdomny maluch.
Technik weterynarii
Natalia Wilamowska
O mnie:
Uzyskałam tytuł technika weterynarii a zaraz po tym skończyłam Studium Fizjoterapii Zwierząt Towarzyszących w Olsztynie. Od tego czasu czynnie pracuje w lecznicach całodobowych. Aktualnie ciągle rozwijam swoją wiedzę w kierunku anestezjologii, ortopedii i radiologii. Mimo wszystko największą przyjemność w pracy sprawia mi opiekowanie się każdym z naszych pacjentów oraz rozdawanie smaczków w gabinetach.
Prywatnie:
Fanka podróży, kuchni włoskiej i kryminałów w każdej postaci.
Mój zwierzak:
Widoczny na zdjęciu Owczarek Thor - syn z nieodciętą pępowina oraz kot Mefek.
Technik weterynarii
Damian Sarna
O mnie:
Z wykształcenia jestem technikiem weterynarii. Moje życie od lat wypełnione jest ogromną miłością do zwierząt – na co dzień dzielę ją między dwa własne adoptowane koty - Floriana i Kicię a zwierzaki, którymi opiekuję się w szpitalu.
Prywatnie:
uwielbiam spędzać aktywnie czas z gronem najbliższych przyjaciół oraz czytać kryminały.
Mój zwierzak:
Kicia o imieniu Kicia. Jej życie zaczęło się na ulicy, z której zabrałem ją do domu. Obecnie jej czas płynie na drzemkach w umywalce, zrzucaniu przedmiotów, i proszeniu o kolejną saszetkę karmy.
Behawiorysta, inżynier behawiorystyki
Natalia Hamernik
O mnie:
Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, uzyskując tytuł inżyniera behawiorystyki zwierząt. Od wielu lat zdobywam doświadczenie w pracy z psami. Biorę czynny udział w seminariach oraz szkoleniach. Ukończyłam kurs Ewaluatora Zachowań Agresywnych certyfikowanym przez MEN. Specjalizuję się w pracy z psami lękowymi i reaktywnymi. Moje doświadczenie praktyczne pozwala mi na skuteczne rozwiązywanie problemów behawioralnych u psów. Moją pracę wykonuję z pasją i zaangażowaniem. Pracuję różnymi metodami, dobierając je indywidualnie do psa oraz jego problemów, a także możliwości opiekuna.
Prywatnie:
moją ogromną miłością są jamniki i TTB.
Moje zwierzaki:
na zdjęciu suczka Barbara, która od 8 lat dzielnie kroczy ze mną przez świat. Jestem również właścicielką 6 letniej suczki Mai w typie Pit Bull Terriera, którą adoptowałam z fundacji.
Technik weterynarii
Anna Madoń
O mnie:
Od najmłodszych lat uwielbiam zwierzęta. Zawsze wiązałam z nimi przyszłość, a filmy przyrodnicze, czytane przez Krystynę Czubównę, wciągały mnie bardziej, niż najlepsze kreskówki. Zaraz po ukończeniu technikum zaczęłam pracę w lecznicy. Od tego momentu każdego dnia upewniałam się, że właśnie w tym zawodzie czuję się spełniona.
Prywatnie:
poza zwierzętami kocham też rośliny. Moja domowa dżungla stale się powiększa i choć pasja ta zakrawa już o lekkie uzależnienie, nie zamierzam go leczyć 😉 Uwielbiam śpiewać i tańczyć przy każdej okazji, a poznawanie nowych stylów tańca sprawia mi ogromną frajdę.
Mój zwierzak:
Królik Rudi. Buntownik - jeśli tylko trafia się okazja by narozrabiać, on na pewno będzie pierwszy. Uwielbia manifestować swoje niezadowolenie. Swój nietuzinkowy charakter ukrywa pod słodkimi oczkami i minką niewiniątka.
Technik weterynarii, mgr inż. zootechniki
Katarzyna Mrozicka
O mnie:
Jestem absolwentką Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W 2018 roku ukończyłam dodatkowe Studium Fizjoterapii Zwierząt i uzyskałam tytuł Fizjoterapeuty Małych Zwierząt. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach z zakresu utrzymania zwierząt w dobrej formie fizycznej. Od 2016 roku spełniam się zawodowo jako technik weterynarii i asystent lekarza. Dbam o komfort i zdrowie pacjenta zarówno w czasie wizyt w gabinecie, jak i w trakcie rehabilitacji po urazach i zabiegach chirurgicznych.
Prywatnie:
interesuję się żeglarstwem i caravaningiem.
Moje zwierzaki:
Suzi i Zumi. Suczki rasy border collie, z którymi uwielbiam podróżować i spędzać wolny czas.
Technik weterynarii, dietetyk zwierząt
Julia Korczyńska
O mnie:
Rozpoczęłam swoją przygodę z weterynarią w 2019 roku, kiedy zdobyłam tytuł technika weterynarii. Pracowałam zarówno w lecznicach dla zwierząt jako technik, jak i w sklepach zoologicznych jako konsultant. Pokochałam wtedy dietetykę zwierząt i postanowiłam zająć się tym tematem zawodowo. Ukończyłam szereg kursów i szkoleń, a po paru latach nauki otworzyłam własną firmę DOGTINO, w której zajmuje się doradztwem w zakresie żywienia psów i kotów. W pracy jako technik weterynarii bardzo dobrze czuję się w dziedzinie anestezjologii i stale poszerzam swoją wiedzę. Staram się dzięki temu łączyć swoje dwie największe pasje: dietetykę zwierząt i pracę jako technik weterynarii
Prywatnie:
W wolnym czasie spędzam czas aktywnie z najbliższymi i zwierzakami, wędrując po górach oraz zwiedzając nowe miejsca.
Moje zwierzaki:
Jestem opiekunką dwóch psiaków - owczarka niemieckiego Pako i owczarka australijskiego Tino oraz kotki Lolity.
Technik weterynarii
Paulina Grądal
O mnie:
Tytuł technika weterynarii uzyskałam w 2017 roku, od tego czasu czynnie pracowałam w lecznicach i klinikach całodobowych, zdobywając nowe doświadczenia. W pracy uwielbiam bycie „ciocią” dla Waszych kudłatych przyjaciół.
Prywatnie:
Mama Ignacego. Uwielbiam jeździć na rolkach, w wolnych chwilach uciekam do lasu, aby ukoić umysł i duszę. Kocham szum morza, ale bliżej mi do chodzenia po górach. W social mediach prowadzę konto lifestylowe, na którym upowszechniam tematykę in vitro poprzez własną historię.
Moje zwierzaki:
Europejska kotka o imieniu Goja - gaduła i miłośniczka głaskania oraz wszelkich zabaw.
Technik weterynarii
Katarzyna Kostecka
O mnie:
Od dziecka kocham zwierzęta. Studiowałam hodowlę koni, a później postanowiłam pomagać też małym zwierzętom i zdobyłam tytuł technika weterynarii. Ogromną przyjemność sprawie mi praca w szpitalu i opieka nad chorymi pacjentami. Jestem dodatkowo zoofizjoterapeutą i pomagam pacjentom po operacjach szybciej wrócić do pełnej sprawności.
Prywatnie:
Kocham konie i jazdę konną, w wolnych chwilach relaksuję się na jodze.
Mój zwierzak:
Moja ukochana suczka Zojka, z którą każdy weekend spędzam w lesie.
Technik weterynarii
Kinga Bator
O mnie:
Jestem Technikiem Weterynarii od 2019 roku. Swoje staże odbywałam w klinice w Portugalii i w Polsce. Jestem instruktorem jazdy konnej i hipoterapii, posiadam kurs z zoofizjoterapii i behawiorystki zwierząt oraz masażu koni. Odkąd się urodziłam towarzyszyły mi zwierzęta. Już od najmłodszych lat moim marzeniem była praca ze zwierzętami dlatego zawsze powtarzam, że warto spełniać marzenia. Życie czworonogów jest dla mnie najważniejsze i wiem że jest to moja misja.
Prywatnie:
Uwielbiam podróże, szczególnie morza i oceany, zawsze podczas podróży spotykam mnóstwo zwierząt i staram się dać im część swojej miłości. Podróżuje z kotem Frankiem żeby razem ze mną mógł poznawać świat. Moją ulubioną książką jest ,,Mały Książę”. Kocham wszystkie zwierzęta zarówno towarzyszące jak i gospodarskie. Mam ogromne szczęście że praca to moja pasja.
Moje zwierzaki:
Pies Minnie rasy Bullmastiff i Kot Europejski Franek, który jest razem ze mną na zdjęciu.
Technik weterynarii
Dominika Trzaska
O mnie:
W 2019 roku uzyskałam tytuł technika weterynarii, od tego czasu pracowałam w mniejszych gabinetach, jak i klinikach całodobowych zdobywając tam swoje doświadczenie. Od małego chciałam pracować ze zwierzętami, dlatego cieszę się, że mogę teraz opiekować się Waszymi 4-łapnymi przyjaciółmi.
Prywatnie:
Uwielbiam spędzać wolny czas na spacerach z moim psem, dodatkowo dla urozmaicenia trenujemy razem posłuszeństwo i tropienie. Interesuje się również zwierzętami terrarystyczymi/egoztycznymi. Całe moje życie kręci się wokół zwierząt, dlatego też jestem w trakcie podnoszenia swoich kwalifikacji w zakresie zoofizjoterapii zwierząt. Jestem fanką Formuły 1, dlatego też mój pies otrzymał imię po jednym z kierowców. W wolnych chwilach lubię również spędzać czas w stajni i odpoczywać podczas wędrówek na końskim grzbiecie.
Mój zwierzak:
W domu mam małe zoo począwszy od kotki rasy Maine Coon o imieniu Kira, 3 gekonów (dwa adoptowane eublefary lamparcie i gekon orzęsiony), dwa węże zbożowe oraz moje oczko w głowie, Valtteri - młody wyżeł węgierski, który jest pełen energii, jego temperament wprost odzwierciedla szybkość bolidów F1.
Technik weterynarii, mgr inż. zootechniki
Nikola Madej
O mnie:
W 2019 ukończyłam studia w Krakowie na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt, uzyskując tytuł magistra inżyniera zootechniki. W trakcie studiów, uzyskałam także tytuł technika weterynarii. Zaraz po studiach rozpoczęłam przygodę z weterynarią. Fascynuje mnie świat gadów, gryzoni i zajęczaków. W AMVET dbam o komfort i zdrowie pacjentów szpitalnych.
Prywatnie:
Wolny czas spędzam na podróżach z moim pieskiem. Dodatkowym hobby jest dbanie o bezpieczeństwo uczestników i organizacja ochrony imprez masowych.
Moje zwierzaki:
Opiekunka kota Stefana i agamy brodatej o imieniu Que. Na zdjęciu psi pupil Rudy, który poza swoim imieniem, ma niezliczoną ilość ksywek.
Technik weterynarii
Anna Porzuczek
O mnie:
Odkąd pamiętam chciałam pracować ze zwierzętami. Podczas studiów odbywałam praktyki w zoo, a następnie pracowałam w przychodni weterynaryjnej, zajmującej się gryzoniami i zajęczakami. W tym momencie poszerzam swoją wiedzę w kierunku pracy laboratoryjnej.
Prywatnie:
W wolnych chwilach uwielbiam gotować, czytać książki głównie o tematyce medycznej i kryminalnej, grać w planszówki, układać puzzle oraz spędzać aktywnie czas z moim pieskiem.
Mój zwierzak:
Kundelek Tosia - mój promyczek, kocha ludzi i wiewiórki.
Technik weterynarii
Marzena Libor
O mnie:
Tytuł technika weterynarii uzyskałam w 2020 roku. Od najmłodszych lat pasjonuję się jeździectwem konnym, posiadam uprawnienia jako międzynarodowy instruktor jazdy konnej. Po ukończeniu szkoły całkowicie oddałam się pracy instruktorskiej, wykorzystując doświadczenie i empatię, aby nie tylko troszczyć się o zwierzęta, ale także uczyć tego innych.
Prywatnie:
Pasjonuję się fotografią, malowaniem obrazów, kwiatami doniczkowymi oraz stylizacją paznokci, a każdą wolną chwilę staram się spędzać nad wodą lub w lesie, łowiąc ryby bądź zbierając grzyby.
Moje zwierzaki:
Dwa owczarki niemieckie długowłose - Ragnara i Carbona oraz Redd's - wąż zbożowy.
Technik weterynarii
Weronika Kowalik
O mnie:
Od dzieciństwa kształtowałam w sobie empatię, głównie dzięki mojej mamie pielęgniarce, z którą często odwiedzałam jej pacjentów. W miarę upływu czasu, stwierdziłam, że połączę myśl o kontynuowaniu rodzinnej tradycji ze swoją ogromną moją miłością do zwierząt i postanowiłam rozpocząć kształcenie w kierunku technika weterynaryjnego. Od ukończeniu technikum, cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę, by pomagać wszystkim pupilom. Pasjonuję się także tematyką behawiorystyczną u czworonogów oraz groomerstwem.
Prywatnie:
Kocham śpiewać, muzyka pozwala mi rozładować emocje po ciężkim dniu.
Moje zwierzaki:
Mam dwie suczki, które perfekcyjnie odwzorowują moją osobowość. Szila jest bardzo spokojna, opanowana oraz pełna miłości. Natomiast Tosia jest szalona i zawszę potrafi postawić na swoim. Mimo ich różnorodności charakterów, w moim sercu zawsze będą na tym samym miejscu.
Behawiorysta, dr n. zootech.
Weronika Penar
O mnie:
Obroniłam doktorat z kociego zachowania (w tym problemów behawioralnych) na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Jestem również wykładowcą akademickim, a także prowadzę webinaria i szkolenia dla przyszłych kocich behawiorystów i opiekunów. Należę też do Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Od kilku lat prowadzę własną markę PURR SCIENCE - NAUKOWO O KOTACH, gdzie przełamuję kocie stereotypy w oparciu o najnowsze badania naukowe. Jestem też autorką i współautorką kilku publikacji naukowych i popularnonaukowych, a także brałam udział w wielu konferencjach naukowych (jako uczestnik i wykładowca). Po prostu nic, co kocie, nie jest mi obce.
Prywatnie:
Kocham podróże, dobrą kuchnię (jednak kucharz ze mnie kiepski), Harrego Pottera i Jurrasic Park!
Moje zwierzaki:
Kotka syberyjska Fela i Devon Rex Andrzej
dietetyk zwierząt, technik weterynarii
Natalia Nowak
O mnie:
Jestem zootechnikiem oraz technikiem weterynarii, specjalizującym się w dietetyce psów i kotów. W 2020 roku ukończyłam studia magisterskie o specjalności żywienie i dietetyka zwierząt, a w 2022r. roczny, specjalistyczny kurs dietetyki psów i kotów. Stale pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, konferencjach oraz szkoleniach. Jeśli Twój zwierzak zmaga się z problemami zdrowotnymi – pomogę wybrać najlepsze rozwiązanie dietetyczne, które wesprze leczenie i poprawi samopoczucie pupila.
Prywatnie:
Uwielbiam odwiedzać nowe miejsca i uczyć się nowych rzeczy. Fanka pizzy margarity i czarnej kawy, którą zimą możecie wypatrywać na snowboardzie.
Mój zwierzak:
Jestem opiekunką pięcioletniego psiaka. Diego – mój przyjaciel i fan każdego jedzenia, tester mojej psiej kuchni i wielbiciel wszelkich smaczków.
magister zootechniki, koordynator administracji
Elżbieta Kulczyk-Zając
O mnie:
Z wykształcenia jestem magistrem zootechniki oraz technikiem weterynarii. Całą swoją dotychczasową karierę zawodową wiązałam ze zwierzętami, pracując m.in w Ogrodzie Zoologicznym jako pielęgniarz zwierząt drapieżnych.
Prywatnie:
Pasjonuję się podróżami i poznawaniem różnych kultur. Staram się przekazać miłość do natury i ekologii moim dzieciom Helence i Stasiowi.
Mój zwierzak:
Kotka Luna równie szalona jak cała nasza rodzinka 🙂
Koordynator rejestracji
Magdalena Ziębińska
O mnie:
Absolwentka studiów o kierunku Stosunki międzynarodowe - specjalność Amerykanistyka. Od 15 lat związana z obsługą klienta w branży beauty i medycyny ludzkiej. Wyznaje zasadę: miejsce tworzą ludzie.
Prywatnie:
Prywatnie lubi podróżować i słuchać oldschoolowej muzyki.
Mój zwierzak:
8 letnia czarna labradorka Rafa.
Pracownik rejestracji
Michelle de Pree
O mnie:
Jestem osobą ceniącą sobie dobrą organizację oraz uwielbiającą nowe wyzwania, dlatego w mojej dotychczasowej ścieżce zawodowej zależało mi na kontakcie zarówno z ludźmi jak i ze zwierzętami. Ten rodzaj pracy daje mi wiele satysfakcji oraz poczucie realnego wpływu na poprawę samopoczucia naszych pacjentów.
Prywatnie:
Wielbicielka mody, kinematografii i podróży - w szczególności city breaków, z których potrafię wycisnąć absolutne maximum.
Mój zwierzak:
Jestem dumną opiekunką dwóch kotów rasy Maine Coon. Bonnie oraz Zypher to moje oczka w głowie. Potrafię rozmawiać o nich godzinami, a w mojej galerii ciężko pominąć ich portrety.
Pracownik rejestracji
Anna Wąs
O mnie:
Ukończyłam hotelarstwo oraz rachunkowość w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Uwielbiam kontakt z ludźmi, ale również z naturą i ze zwierzętami, które działają na mnie uspokajająco. Zaangażowanie, dobra organizacja pracy, otwartość i uśmiech to moje najcenniejsze cechy, które staram się rozwijać w pracy rejestratorki.
Prywatnie:
W wolnym czasie lubię rozwiązywać krzyżówki i gotować, zwłaszcza dania włoskie.
Moje zwierzaki:
Dwa cudowne króliczki Aron i Klementyna, dwa psiaki: Rat terrier Antonina i Franciszka oraz ogromne akwarium :))
Pracownik rejestracji
Sonia Kudłacik
O mnie:
Przez 4 lata pracowałam w fundacji. Uwielbiam kontakt z ludźmi i zwierzakami, dlatego świetnie odnajduję się na tym stanowisku.
Prywatnie:
Każdą wolną chwilę spędzam w schronisku dla zwierząt, gdzie od lat jestem wolontariuszką. Opiekuję się kotami, psami oraz prowadzę adopcje.
Mój zwierzak:
Moją największą miłością są moje adoptowane koty Adela i Wilhelm oraz króliczka Walentyna.
szpital amvet
Opieka szpitalna i emergency
W szpitalu AMVET zwierzęta przez całą dobę są pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu szpitalnego, w którego skład wchodzą lekarze, technicy i behawioryści. Specjalistyczna aparatura medyczna oraz nowoczesna infrastruktura szpitalna zwiększają bezpieczeństwo i wspierają szybszą regenerację zwierząt po zabiegach chirurgicznych.
Od 1 marca 2024r. AMVET w Krakowie funkcjonuje w trybie całodobowej opieki weterynaryjnej. Zwierzęta w stanie wymagającym pilnej interwencji medycznej przyjmujemy codziennie przez całą dobę.
AMVET KRAKÓW
Diagnostyka obrazowa
AMVET KRAKÓW
Diagnostyka obrazowa
Pracownia diagnostyki obrazowej AMVET wyposażona jest w sprzęty do badań ultrasonograficznych, endoskopowych, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz badań rentgenowskich.
Diagnostyka obrazowa pozwala na uzyskanie danych na temat wewnętrznych struktur organizmu zwierzęcia. Za pomocą badań obrazowych otrzymujemy szczegółowe zdjęcia kości, mięśni, narządów wewnętrznych i tkanek miękkich.
AMVET został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu w służbie skutecznej i szybkiej diagnostyki, jak i o komforcie samego badania.
Kontakt
Skontaktuj się z nami
Kierownik oddziału:
lek. wet. Monika Tracz