Strona główna Emergency

Całodobowy weterynarz Kraków

Dyżury nocne i weekendowe

Od 1 marca 2024r. AMVET funkcjonuje w trybie całodobowej opieki weterynaryjnej. Przedstawiamy najważniejsze zasady i wskazówki, dotyczące dyżurów emergency w AMVET.

WETERYNARZ – DYŻUR NOCNY I WEEKENDOWY KRAKÓW

Czy na wizytę w trakcie dyżuru emergency można się umówić?

Wizyta w trybie emergency to udzielenie pierwszej pomocy medycznej i wykonanie wstępnych kroków diagnostycznych w celu poprawy zdrowia zwierzaka – w związku z tym umówienie wizyty na określoną godzinę nie jest możliwe. Przed przyjazdem do AMVET możecie Państwo zadzwonić i uprzedzić nasz personel, że pojawicie się ze zwierzakiem na dyżurze oraz przedstawić, jaki jest jego stan, jednak ze względu na specyfikę dyżuru w trybie nagłym, nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać telefon. W godzinach nocnych oraz w niedzielę i święta, AMVET funkcjonuje w trybie emergency. Lekarz dyżurujący jest wykwalifikowany w zakresie udzielania pierwszej pomocy psom, kotom, gryzoniom i zajęczakom. Prosimy, abyście pamiętali, że wizyta w trybie nagłym nie jest wizytą specjalistyczną – planową, umówioną wcześniej na konkretną godzinę u wybranego specjalisty.

Informujemy, że na wizyty specjalistyczne możecie Państwo umówić się telefonicznie: 12 889 97 00 lub poprzez naszą stronę internetową rezerwacja.amvet.pl. Wizyty te odbywają się u wybranego specjalisty w ustalonej wcześniej godzinie: od poniedziałku do piątku od 9:00 do 20:00, a w soboty od 10:00 do 16:00.  

WETERYNARZ – DYŻUR NOCNY I WEEKENDOWY KRAKÓW

Czym jest stan nagły u zwierzaka? Czy muszę jechać ze swoim psem / kotem na dyżur emergency?

Stan nagły u zwierząt to nagłe wystąpienie objawów lub sytuacji, które zagrażają zdrowiu i życiu zwierzęcia i wymagają niezwłocznej oceny lekarza weterynarii oraz interwencji medycznej, w tym udzielenia pierwszej pomocy, stabilizacji stanu pacjenta lub zabiegu operacyjnego. Pamiętajcie, że każdy przypadek utraty kontaktu/przytomności, duszności, nagłej apatii, omdlenia lub objawów neurologicznych (paraliż, trudności z poruszaniem się, drgawki), to wysoce niepokojący stan i powinien być powodem wizyty w trybie pilnym.  Także wypadek, zadławienie, podejrzenie skrętu żołądka, krwotoku wewnętrznego, ciała obcego, udaru cieplnego, czy podejrzenie zatrucia. U gryzoni i zajęczaków oprócz powyższych stanów, pilnie skonsultowane powinno być wzdęcie brzucha czy zaprzestanie pobierania pokarmu.  

WETERYNARZ – DYŻUR NOCNY I WEEKENDOWY KRAKÓW

Czy infolinia rejestracyjna jest czynna całą noc?

Telefoniczna rejestracja wizyt specjalistycznych odbywa się w AMVET między 9:00 a 20:00, ok godziny 21:00 nasze rejestratorki kończą swój dyżur a na posterunku zostaje technik weterynarii pełniący dyżur oraz lekarz dyżurujący w trybie emergency. Oczywiście, przed przyjazdem do AMVET możecie Państwo zadzwonić i uprzedzić nasz personel, że pojawicie się ze zwierzakiem na dyżurze oraz przedstawić, jaki jest jego stan. Jeśli jednak technik nie odbierze telefonu – prosimy, abyście Państwo pamiętali, że personel obecny na dyżurze, w chwili, gdy Państwo dzwonicie, może zajmować się pacjentami. Dlatego prosimy o wyrozumiałość, jeśli nie uda nam się odebrać telefonu w godzinach nocnych lub świątecznych.  

WETERYNARZ – DYŻUR NOCNY I WEEKENDOWY KRAKÓW

Co zrobić, jeśli moje zwierzę nie może samodzielnie wejść do AMVET?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie Pacjenta. Jeśli zwierzę nie może się samodzielnie poruszać, wysiąść z auta czy wejść do lecznicy, bardzo prosimy, abyście Państwo poinformowali o tym zespół. Tuż przy wejściu do AMVET znajdują się specjalne nosze, za pomocą których jesteśmy w stanie bezpiecznie przetransportować pacjenta do miejsca udzielenia pomocy. 

WETERYNARZ – DYŻUR NOCNY I WEEKENDOWY KRAKÓW

Czym jest triaż i w jakim celu się go przeprowadza?

Triaż to procedura medyczna stosowana w medycynie ratunkowej, umożliwiająca służbom medycznym segregację pacjentów oczekujących na interwencję medyczną, w zależności od stopnia obrażeń oraz rokowania.  

Triaż został zmodyfikowany na potrzeby weterynarii – ma na celu ustalenie kolejności przyjęcia w oparciu o skrócone badanie kliniczne i zidentyfikowanie problemów najbardziej zagrażających życiu. 

Triaż w weterynarii opiera się na wstępnej ocenie następujących kryteriów: 

  • czy zwierzę jest przytomne, 
  • czy drogi oddechowe są drożne i zwierzę oddycha, 
  • czy wyczuwamy tętno, 
  • czy zwierzę ma duszności, 
  • czy występują drgawki, 
  • czy obserwujemy krwotok zewnętrzny lub widoczny masywny uraz. 

Określenie najważniejszych objawów w trakcie rozmowy z opiekunem czy w poczekalni lecznicy pozwala ocenić kolejność przyjmowania Pacjentów: 

  • niektórzy będą wymagać pilnej interwencji szpitalnej, 
  • inni zostaną przyjęci na szpital po odbyciu wizyty, 
  • pozostali będą potrzebować tylko konsultacji i wdrożenia domowego leczenia. 

Dzięki procedurze triażu mamy pewność, że Pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy nie będą czekać. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość – jeśli Wasz zwierzak nie jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, możecie zostać poproszeni o poczekanie, ponieważ w pierwszej kolejności pomoc zostanie udzielona pacjentom w stanie krytycznym.  

WETERYNARZ – DYŻUR NOCNY I WEEKENDOWY KRAKÓW

Jak wygląda wizyta w trybie pilnym?

Wizyta w trybie pilnym obejmuje: 

  1. wywiad z opiekunem (określenie stanu zdrowia; sytuacji, w wyniku której doszło do urazu/zranienia/wypadku; historii medycznej, jeśli sytuacja dotyczy np. napadu padaczkowego, duszności, problemów z sercem),  
  1. badanie kliniczne, w którym lekarz sprawdzi podstawowe odruchy zwierzaka i zdecyduje o kolejnych krokach diagnostycznych lub leczeniu,  
  1. jeśli sytuacja zdrowotna zwierzaka na to wskazuje, lekarz może zdecydować o zleceniu konkretnych badań dodatkowych – takich jak morfologia, badanie moczu, USG jamy brzusznej, USG klatki piersiowej lub RTG. W zależności od sytuacji klinicznej zwierzaka, badania mogą zostać wykonane także po przyjęciu na hospitalizację.  

Pacjenci w stanie zagrożenia życia są przyjmowani bezpośrednio do szpitala. 

WETERYNARZ – DYŻUR NOCNY I WEEKENDOWY KRAKÓW

W jaki sposób otrzymam informację o stanie zdrowia mojego zwierzaka?

Bardzo prosimy, aby po przyjęciu zwierzaka do szpitala AMVET, Opiekun był dostępny pod wskazanym w karcie numerem telefonu. Nasz zespół może kontaktować się z Państwem w celu ustalenia szczegółów dotyczących stanu zdrowia zwierzaka. Po porannym obchodzie lekarskim na oddziale szpitalnym, kontaktujemy się z Opiekunem wskazanym w karcie Pacjenta.

amvet – kontakt

Skontaktuj się z nami!

Masz pytania dotyczące dyżurów nocnych i weekendowych? Chcesz umówić wizytę specjalistyczną? Zapraszamy do kontaktu!