amvet – konsultacje specjalistyczne

Weterynarz Onkolog Kraków

Onkologia weterynaryjna zajmuje się kompleksową diagnostyką oraz leczeniem chorób nowotworowych u zwierząt. Obejmuje różnorodne typy guzów, od łagodnych po złośliwe. Weterynarze onkolodzy z AMVET w Krakowie dysponują sprzętem, który umożliwia przeprowadzenie wszystkich wymaganych badań w jednym miejscu, skracając tym samym czas potrzebny do postawienia diagnozy. Dbają też o komfort zwierząt i empatyczne podejście do opiekunów, tak by ograniczyć stres związany z diagnostyką chorób nowotworowych.

amvet – onkologia

Czym zajmuje się onkologia weterynaryjna? AMVET Kraków

Onkologia to dziedzina weterynarii, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób nowotworowych u zwierząt. W naszej placówce pracują wykwalifikowani i doświadczeni onkolodzy weterynaryjni. Dzięki bliskiej współpracy zespołowej, interdyscyplinarnemu podejściu do każdego pacjenta, możliwościom konsultacji ze specjalistami różnych dziedzin weterynarii oraz zaawansowanym metodom diagnostycznym, możliwa jest rzetelna i szybka diagnostyka oraz spersonalizowane leczenie pacjentów onkologicznych, z zachowaniem komfortu pacjenta przez cały okres trwania leczenia oraz po jego zakończeniu.

amvet – onkologia

Weterynarz onkolog Kraków – diagnoza nowotworu u psa, kota lub gryzonia

W ramach diagnostyki onkolog weterynarz z naszej lecznicy w Krakowie poddaje zwierzę szczegółowym badaniom lekarsko-weterynaryjnym. W niektórych przypadkach lekarz prowadzący może zlecić dodatkowe badania oraz konsultacje specjalistyczne, które są dostępne na miejscu, w jednej placówce. Pozwala to na szybką diagnostykę naszych pacjentów, co ma duże znaczenie w przypadku chorób nowotworowych i umożliwia sprawne rozpoczęcie leczenia.

amvet – onkologia

Onkolog weterynarz Kraków – badania w diagnostyce nowotworów u zwierząt

W przypadku podejrzenia choroby nowotworowej niezbędne jest przeprowadzenie szeregu badań diagnostycznych. Stanowią one podstawę do określenia stanu pacjenta, wykluczenia innych chorób i zaplanowania leczenia onkologicznego. Weterynarz onkolog z naszej lecznicy w Krakowie ma do dyspozycji specjalistyczny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie następujących badań:

  • badania krwi: morfologia i biochemia,
  • badania moczu,
  • badania kału,
  • szybkie testy immunochromatograficzne w kierunku chorób zakaźnych,
  • PCR, immunologia,
  • cytologia i histopatologia,
  • konwencjonalna diagnostyka obrazowa: rentgen (RTG), ultrasonografia (USG),
  • zaawansowana diagnostyka obrazowa: tomografia komputerowa (TK), rezonans magnetyczny (MR),
  • endoskopia dróg oddechowych oraz przewodu pokarmowego.

Więcej na temat usług dostępnych w AMVET przeczytasz tutaj: weterynarz Kraków.

AMVET – leczenie nowotworów psów i kotów Kraków

W przypadku chorób nowotworowych konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia onkologicznego psa lub kota. Nasza lecznica w Krakowie umożliwia kompleksową pomoc zwierzętom w specjalistycznych warunkach i z uwzględnieniem ich komfortu. Zespół AMVET składa się z lekarzy, techników oraz behawiorystów, którzy zapewniają profesjonalne, a jednocześnie empatyczne podejście i pełne zaangażowanie w opiekę nad chorym pupilem.

Opiekunowie zwierząt z podejrzeniem nowotworu mogą skorzystać z szeregu usług w ramach jednej lecznicy AMVET, takich jak diagnostyka obrazowa, laboratorium, opieka szpitalna. Oferujemy również możliwość skorzystania z usług innych specjalistów, m.in.:

Umów się na wizytę

Chcesz umówić swoje zwierzę do specjalisty, ale nie jesteś pewien do którego? Nie wiesz, jak przygotować pupila do badania lub zabiegu? Potrzebujesz umówić pilną wizytę? Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami!