amvet – ambitna weterynaria

Tomografia / rezonans

Pracownia Diagnostyki Obrazowej AMVET została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu w służbie skutecznej i szybkiej diagnostyki, jak i o komforcie samego badania. Zwierzęciem w trakcie badań obrazowych opiekuje się wyszkolony personel medyczny. Zawsze staramy się, by badanie TK psa lub kota w AMVET w Krakowie przebiegało możliwie jak najsprawniej i w przyjaznej atmosferze.

AMVET

Najważniejsze cechy

Obrazowanie w wysokiej rozdzielczości

Tomografia komputerowa (CT) i rezonans magnetyczny (MRI) pozwalają na uzyskanie bardzo szczegółowych obrazów struktur anatomicznych, co umożliwia dokładne diagnozowanie chorób i urazów.

Niewielka inwazyjność i bezpieczeństwo

Obie metody diagnostyczne są stosunkowo bezpiecznie i mało inwazyjne, co oznacza, że zwierzęta nie muszą być poddawane ciężkim zabiegom, ani narażane na znaczne ryzyko powikłań.

Szybkość i dokładność

Obie metody diagnostyczne są bardzo szybkie i dokładne, co oznacza, że w krótkim czasie można uzyskać wyniki i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Wielofunkcyjność

Zarówno CT, jak i MRI są stosowane w diagnostyce różnych chorób i urazów, a także w celach monitorowania postępów leczenia i oceny skuteczności terapii.

TK psa lub kota – szybkie terminy i nowoczesny sprzęt

Tomografia komputerowa (TK) to zaawansowana metoda diagnostyczna, która pozwala na dokładne zbadanie wewnętrznych struktur ciała zwierzęcia. Jest ona szczególnie zalecana w przypadkach podejrzenia urazów, guzów, chorób wewnętrznych czy problemów z układem kostnym. Dzięki precyzyjnym obrazom uzyskanym podczas TK psa lub kota, weterynarz jest w stanie postawić dokładną diagnozę i zaplanować odpowiednie leczenie. Badanie jest całkowicie bezbolesne, a jeśli pupil odpowiednio współpracuje, to odbywa się ono bardzo szybko i sprawnie.

Opiekunowie muszą pamiętać o tym, że przed wykonaniem badania TK psa lub kota zwierzę powinno zjeść swój ostatni posiłek nie później niż 8 godzin przed wizytą w lecznicy. Co do płynów, zaleca się podanie pacjentowi niewielkiej ilości wody ok. 2 godziny przed tomografem. Jeśli opiekun zastosuje się do tych zaleceń, TK psa lub kota w AMVET możemy wykonać już po przeprowadzeniu podstawowych badań.

Pracownia Diagnostyki Obrazowej AMVET

Wyposażenie

Rezonans magnetyczny: Pracownia Diagnostyki Obrazowej AMVET to pierwsza tak zaawansowana pracownia na terenie Krakowa i okolic. Posiadamy rezonans magnetyczny z wykorzystaniem wysokopolowego 1,5-Teslowego skanera MR. Komplet specjalistycznych cewek umożliwia wykonywanie szeregu badań obrazowych. Ponadto, pracownia MRI wyposażona jest w aparat do znieczulenia wziewnego, komplet kardiomonitorów oraz strzykawkę automatyczną.

Tomograf komputerowy: Jednym z głównych założeń szpitala AMVET jest szybkie i dokładne zdiagnozowanie choroby u zwierzęcia. W tym celu zaopatrzyliśmy pracownię w  nowoczesny 16-rzędowy tomograf, który umożliwia przeprowadzenie badań diagnostycznych w relatywnie krótszym czasie, z jednoczesną poprawą jakości skanów oraz redukcją dawki promieniowania otrzymywanej przez zwierzę.
 

Pracownia Diagnostyki Obrazowej AMVET

Zakres badań

ikonka

Zakres badań Rezonansu Magnetycznego:

 • głowa: ośrodkowy układ nerwowy, jamy nosowe i zatoki przynosowe, gałki oczne, ucho środkowe i wewnętrzne
 • kręgosłup w odcinkach: szyjnym, piersiowym lędźwiowo-krzyżowym; ogonowym
 • narządy klatki piersiowej: płuca, serce i duże naczynia, węzły chłonne, grasica, piersiowy przewód chłonny
 • narządy jamy brzusznej: wątroba, nerki, śledziona, trzustka, przewód pokarmowy
 • kościec kończyny piersiowej i miednicznej, stawy kończyn,
 • diagnostyka uszkodzeń mięśni, ścięgien i więzadeł.

Zakres badań Tomografii Komputerowej:

 • głowa: mózgowie, jama nosowa i zatoki przynosowe, gałki oczne, ucho środkowe
 • klatka piersiowa: płuca, śródpiersie, serce
 • jama brzuszna: narządy wewnętrzne, nerki (w tym wielofazowe badanie układu moczowego)
 • kręgosłup w odcinku: szyjnym, piersiowym, lędźwiowym, krzyżowym, odcinki przejściowe
 • kończyny piersiowe: całe kończyny, stawy ramienne, stawy łokciowe, stawy nadgarstkowe
 • kończyny miedniczne: całe kończyny, stawy biodrowe, stawy kolanowe, stawy skokowe

amvet – diagnostyka obrazowa

Dokumenty do pobrania

AMVET

Skierowanie na badanie MRI

Pobierz plik

AMVET

Skierowanie na badanie TK

Pobierz plik

amvet

Wywiad anestezjologiczny

Pobierz plik

AMVET – Diagnostyka obrazowa

Informacja o wpływie prowadzonej działalności na zdrowie ludzi oraz środowisko

Pracownia diagnostyki obrazowej zwierząt wykorzystuje m.in. urządzenia wytwarzające promieniowanie jonizujące – zdjęciowy aparat rentgenowski, śródoperacyjny aparat rentgenowski oraz tomograf komputerowy. Pracownia rentgenowska, w której urządzenia są stosowane, została uruchomiona na podstawie zezwolenia wydanego przez Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki. Przychodnia kontroluje narażenie pracowników oraz osób postronnych w oparciu o indywidualną i środowiskową dozymetrię, prowadzoną przez akredytowane laboratorium.  

Właściwie zabezpieczone ściany oraz stropy pracowni, przyjęte metody pracy, wdrożone procesy i procedury, jak również regularne odczyty dawek gwarantują, że działalność w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące prowadzona przez lecznicę nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ludzi oraz środowisko.

09/01/2024

AMVET

Umów się na wizytę

Chcesz umówić swoje zwierzę do specjalisty, ale nie jesteś pewien do którego? Nie wiesz, jak przygotować pupila do badania lub zabiegu? Potrzebujesz umówić pilną wizytę? Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami!