Zespół AMVET

Nasz zespół

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy aktywnie pogłębiają swoją wiedzę, korzystając z nowoczesnych osiągnięć medycyny i weterynarii. Ich doświadczenie i wiedzę uzupełniają zaawansowane technologie diagnostyczne i operacyjne. Dbamy o to, aby każdy zwierzak został otoczony indywidualną, troskliwą i kompleksową opieką, odpowiadającą jego potrzebom.

AMVET – kim jesteśmy?

Nasza misja

AMVET powstał, by ułatwić opiekunom zwierząt towarzyszących dostęp do kompleksowej diagnostyki i specjalistycznego leczenia zwierząt towarzyszących. Nasze usługi zwiększają szanse na szybką i właściwą diagnozę i leczenie, a troska i szacunek do naszych pacjentów oraz ich opiekunów widoczna jest na każdym etapie kontaktu z szpitalem.

Wyróżniają nas wysokie kwalifikacje zespołu specjalistów, nowoczesny sprzęt diagnostyczny, oraz zaawansowane techniki zabiegowe i operacyjne. Jesteśmy dumni z faktu, że dzięki naszemu wspaniałemu i pełnemu empatii zespołowi i kompleksowej ofercie szpitala, możemy wyznaczać nowe standardy medycyny weterynaryjnej.

Ambitna weterynaria

Gdy traktujesz zwierzę jak przyjaciela, członka rodziny, chcesz mieć pewność, że opiekujesz się nim właściwie. Szczególnie w sprawach związanych z jego zdrowiem, nie pozwalasz sobie na ustępstwa. Kiedy pojawia się problem, oczekujesz więcej niż rutynowej pomocy, poszukujesz pogłębionej diagnostyki i specjalistycznego leczenia. Właśnie tak wyobrażamy sobie ambitną weterynarię.

Połączyliśmy siły, aby wypracować nowe standardy opieki na rzecz zdrowia zwierząt. Naszym priorytetem jest zapewnienie ponadprzeciętnego poziomu leczenia i takiego samego standardu obsługi klienta.

Zespół AMVET

Nasi Specjaliści

Konsultacje specjalistyczne

Dyrektor medyczny AMVET, specjalista chirurgii weterynaryjnej, kardiochirurg

dr n. wet. Adrian Janiszewski

O mnie:

Pracuję jako adiunkt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ukończyłem liczne kursy i staże w wiodących ośrodkach na świecie (m.in. w Nowym Jorku, Davis, czy Berkeley). Jestem autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem regularnie dziele się podczas konferencji i warsztatów dla lekarzy weterynarii w Polsce i za granicą. Od wielu lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego.

Specjalizuję się w:

Zabiegach chirurgicznych i małoinwazyjnych w leczeniu wad serca i naczyń krwionośnych.

Prywatnie:

wolne chwile spędzam w garażu, w którym daje nowe życie starym samochodom.

Mój zwierzak:

kocur Yoda, który od wielu lat jest moim stałym pacjentem.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, onkolog

lek. wet. Aleksandra Marcinowska

O mnie:

Ukończyłam SGGW w Warszawie i bezpośrednio po studiach wyjechałam za granicę, gdzie odbyłam liczne staże w weterynaryjnych lecznicach specjalistycznych (Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Szwajcaria). Ukończyłam studia magisterskie z zakresu onkologii klinicznej ludzkiej na Uniwersytecie w Nottingham oraz specjalizację z zakresu onkologii małych zwierząt na Uniwersytecie w Cambridge, UK. Obecnie pracuję jako asystent na Uniwersytecie w Krakowie oraz konsultuję pacjentów onkologicznych. Regularnie prowadzę szkolenia/ wykłady oraz piszę prace do czasopism weterynaryjnych. Moje główne zainteresowanie zawodowe to szeroko pojęta onkologia weterynaryjna.

Specjalizuję się w:

onkologii weterynaryjnej.

Prywatnie:

Mama nastoletniego Maksa oraz czworonożnych „dzieci”: Aśki, Emilki, Likierka. Kocham podróże, wodę oraz góry.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz internista, dermatolog, hematolog

lek. wet. Dawid Dymacz

O mnie:

Jestem absolwentem Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ – UR. Od samego początku kariery mocno wiązałem swoją pracę z przychodniami zajmującymi się leczeniem psów oraz kotów. Uczestniczyłem w szeregu licznych warsztatów i kursów z zakresu dermatologii, cytologii, hematologii oraz diagnostyki laboratoryjnej. Jestem członkiem European Society of Veterinary Dermatology. Stale poszerzam swoją wiedzę na szkoleniach i kongresach.

Specjalizuję się w:

dermatologii i hematologii.

Prywatnie:

lubię spędzać czas aktywnie na siłowni lub na spacerach z Luli i Chyłką.

Moje zwierzaki:

setery angielskie Brie i Judy, hodowlane suczki o umaszczeniu Orange Belton, które na co dzień są również moimi wieloletnimi pacjentkami

Kliknij, by przeczytać więcej

Kierownik AMVET, lekarz weterynarii, internista

lek. wet. Monika Tracz

O mnie:

O tym, że będę lekarzem weterynarii, wiedziałam już jako 4-latka. Zgodnie z planem, w 2013 roku ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. Dobro pacjentów oraz komfort ich opiekunów jest nadrzędnym celem mojej pracy, dlatego też w swojej pracy zawodowej łączę kompetencje z zakresu zarządzania placówkami weterynaryjnymi z opieką nad moimi pacjentami jako lekarz pierwszego kontaktu. Ukończyłam dwa kierunki studiów podyplomowych, w tym Zarządzanie Praktyką Weterynaryjną na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, które znacząco poszerzyły moje spojrzenie na wyzwania nowoczesnej medycyny weterynaryjnej.

Specjalizuję się w:

zarządzaniu jednostką AMVET w oparciu o najwyższe standardy opieki i leczenia oraz w dbaniu o nasz zespół i jego zgranie.

Prywatnie:

mama Franciszka oraz Urszuli, pasjonatka koncertów i nart.

Mój zwierzak:

kocur Albert. Od chwili, gdy pierwszy raz zobaczyłam go jako małego kociaka na irlandzkim śmietniku, wiedziałam że zostanie pełnoprawnym członek mojej rodziny i wspaniałym towarzyszem życia codziennego.

Kliknij, by przeczytać więcej

LEKARZ WETERYNARII, NEUROLOG

lek. wet. Aleksandra Kimicka-Szajwaj

O mnie:

Weterynarię ukończyłam w 2018 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, obecnie jestem na studiach doktoranckich. Moja praca naukowa i badawcza skupia się przede wszystkim na osteoporozie w ujęciu przewlekłego procesu zapalnego oraz substancji, która potencjalnie może mieć korzystny wpływ antyoksydacyjny i przeciwstarzeniowy. Po studiach rozpoczęłam pracę w Łodzi, gdzie mogłam zdobywać doświadczenie w dziedzinie neurologii, następnie swoją drogę zawodową związałam z placówką całodobową, w której miałam możliwość pracy z pacjentami neurologicznymi po urazach oraz w stanie ciężkim. Ukończyłam dwustopniowy kurs onkologii klinicznej psów i kotów oraz kurs podawania cytostatyków u Katarzyny Purzyckiej DVM, DipACVIM (Oncology), jak również odbyłam staże w przychodni weterynaryjnej Neowet we Wrocławiu u dr Hildebranda. Byłam członkiem ESVN. Jestem autorką rozdziałów w monografii, jak również współautorką wielu publikacji naukowych. Regularnie biorę udział w konferencjach ogólnopolskich oraz międzynarodowych, także jako prelegentka. Prowadzę szkolenia i kursy z zakresu neurologii i onkologii weterynaryjnej dla techników oraz lekarzy weterynarii. W swojej pracy kładę nacisk na komfort pacjenta i współpracę z opiekunem.

Specjalizuję się w:

neurologii i onkologii psów i kotów

Prywatnie:

haftuję, maluję i robię na drutach. Pochłaniam książki o tematyce wszelakiej, a także uczę się języka hiszpańskiego.

Moje zwierzaki:

dwa pieski – Dixi i Lusia oraz siedem kotów: Dynia, Misia, Ciuciuś, Stefan, Kitek, Ferbi i Czarek

Kliknij, by przeczytać więcej

lekarz weterynarii, okulista

lek. wet. Agnieszka Hankus

O mnie:

Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Badaniem oczu zwierząt pasjonuję się od 2017 roku, kiedy to pierwszy raz użyłam lampy szczelinowej. Zafascynowała mnie obserwacja, jak zmienia się obraz oczu w zależności od użytej wiązki światła, jej intensywności, barwy i kąta padania. W 2020 roku okulistyka została moją główną specjalizacją. Ukończyłam prestiżowe kursy ESAVS i ACVO oraz staże okulistyczne.

Specjalizuję się w:

diagnostyce i leczeniu problemów okulistycznych u zwierząt

Prywatnie:

wielbicielka Agathy Christie.

Mój zwierzak:

mastif tybetański Melania. Uwielbiam jej siłę, niezależność i nieprzemijającą radość z zabaw, mimo upływu lat.

Kliknij, by przeczytać więcej

lekarz weterynarii, radiolog, specjalista od gryzoni i zajęczaków

lek. wet. Katarzyna Ferdyn-Zyzańska 

O mnie:

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Obecnie realizuję specjalizację z zakresu Weterynaryjnej Diagnostyki Obrazowej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i doskonalę umiejętności zawodowe, biorąc udział w licznych szkoleniach z zakresu medycyny królików i gryzoni, w szczególności dotyczących stomatologii, chirurgii oraz diagnostyki obrazowej. Odbyłam staż i indywidualny kurs u czołowego specjalisty z zakresu stomatologii królików i gryzoni – dr. Jakuba Kliszcza.

Specjalizuję się w:

w diagnostyce i leczeniu królików i gryzoni, ze szczególnym uwzględnieniem stomatologii i chirurgii.

Prywatnie:

uwielbiam podróże.

Mój zwierzak:

króliczek Jagódek.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, chirurg, specjalista od gryzoni i zajęczaków

lek. wet. Sylwia Kuliś-Nowak

O mnie:

Studia weterynaryjne ukończyłam w Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Już w trakcie studiów odbywałam liczne praktyki i staże w kraju i za granicą – zarówno w klinikach, jak i laboratoriach weterynaryjnych. W kręgu moich zainteresowań znajdują się przede wszystkim małe ssaki oraz diagnostyka obrazowa, stomatologia i chirurgia. Jestem członkiem AEMV (Association of Exotic Mammal Veterinarians) oraz AG Kleinsäuger DGK-DVG. Moją drugą pasją jest praca z mikroskopem – oglądanie preparatów cytologicznych i rozmazów krwi, dlatego też w 2021 r. ukończyłam Studia Specjalizacyjne Weterynaryjna Diagnostyka Laboratoryjna. Stale uczestniczę także w szkoleniach z tej dziedziny.

Specjalizuję się w:

leczeniu najmniejszych pacjentów tj. królików, chomików, innych małych gryzoni, oraz jeży.

Prywatnie:

lubię aktywnie spędzać czas – mój s[osób na relaks to jazda na rowerze i rolkach oraz piesze wycieczki.

Kliknij, by przeczytać więcej

lekarz weterynarii, stomatolog, internista

lek. wet. Aleksandra Skawińska

O mnie:

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Staż odbywałam w dużych klinikach całodobowych w Warszawie oraz Krakowie, angażowałam się również w badania kliniczne nad nowoczesnymi lekami dla zwierząt. Wiedzę poszerzam na kursach CPD (Continuing Professional Development) organizowanych przez Royal University of Veterinary Medicine, a także podczas licznych konferencji. Do swoich pacjentów zawsze podchodzę z dużym zaangażowaniem, ciekawością i troską.

Specjalizuję się w:

konsultacjach, diagnostyce i specjalistycznych zabiegach stomatologicznych zwierząt towarzyszących.

Prywatnie:

całe dzieciństwo spędziłam z czworonogami. W ich towarzystwie zawsze czuję się najlepiej.

Moje zwierzaki:

sfinksy Pepek i Pepka. Te dwa adoptowane ancymony kompletnie wywróciły moje życie do góry nogami. Codziennie pokazują mi, jak nieskończone się pokłady miłości i cierpliwości.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, internista, echo serca

lek. wet. Anna Serwata

O mnie:

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ – UR w Krakowie. Swoje zainteresowania kieruję głównie ku kardiologii psów i kotów. Już od samego początku studiów rozszerzałam swoją wiedzę w tej dziedzinie, ucząc się od znakomitych specjalistów. Swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiałam w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej w Mikołowie oraz Przychodni i Szpitalu Weterynaryjnym w Orzeszu, dzięki czemu rozmaite wyzwania, w tym stany nagłe psów i kotów nie są mi straszne. Staram się regularnie poszerzać swoją wiedzę, biorąc udział w konferencjach i szkoleniach.

Prywatnie:

Interesuje się szeroko pojętą popkulturą, uwielbiam zwiedzać nadmorskie miejscowości oraz niezłomnie kibicuję kadrze narodowej naszych siatkarzy.

Mój zwierzak:

Posiadam pudelka toya o imieniu Tymon, który niezależnie od okazji skupia na sobie całą uwagę i kradnie wszystkim serca.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, specjalista USG, internista

lek. wet. Anna Skrzypczak-Wiercioch

O mnie:

Dyplom lekarza weterynarii zdobyłam na Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. W pracy klinicznej zajmuję się głównie interną zwierząt towarzyszących, a swoją wiedzę nieustannie poszerzam na konferencjach i szkoleniach. Nieobca jest mi również praca naukowa. Przez dwa lata pracowałam jako asystent naukowo-dydaktyczny na swojej macierzystej uczelni, prowadząc zajęcia z farmakologii weterynaryjnej dla przyszłych lekarzy weterynarii.

Specjalizuję się w:

diagnostyce i leczeniu kotów oraz badaniach ultrasonograficznych.

Prywatnie:

opiekunka dwóch ukochanych kotów europejskich – Lolci i Durcia.

Moje zwierzaki:

koty europejskie Lola i Durcio. Lola została adoptowana z krakowskiej fundacji działającej na terenie Nowej Huty, a Durcia przygarnęłam ze schroniska w Kielcach. Ze względu na swoją burzliwą przeszłość, kociaki niechętnie opuszczają domowe zacisze, za to doskonale czują się w swoim towarzystwie.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, gastroenterolog, internista

lek. wet. Olga Wiera

O mnie:

Tytuł lekarza weterynarii uzyskałam w 2019 r. w Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Na co dzień zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób wewnętrznych psów i kotów. Bezustannie dokształcam się poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach.

Specjalizuję się w:

ultrasonografii i gastroenterologii małych zwierząt.

Prywatnie:

uwielbiam podróże po górach i sport.

Moje zwierzaki:

pudelka toy o imieniu Pepinka oraz mieszanka pudla ze sznaucerem imieniem Dżuma. Na zdjęciu pozuję z Pepinką, która kocha każdego kogo pozna i mimo swoich problemów zdrowotnych walczy dzielnie o każdy dzień.

Kliknij, by przeczytać więcej

LEKARZ WETERYNARII, INTERNISTA

lek. wet. Anna Kmieć

O mnie:

Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Podczas studiów odbywałam praktyki w lecznicach weterynaryjnych w Stanach Zjednoczonych i w Polsce oraz odbywałam półroczny staż z zakresu badań klinicznych. Przez dwa lata pracowałam na stanowisku koordynatora projektów dla australijskiej firmy Newgradvets oraz przyjmowałam swoich pacjentów w warszawskiej przychodni weterynaryjnej. W AMVET pracuję jako lekarz internista psów i kotów, oraz dbam o to, aby każdy mój pacjent czuł się zaopiekowany. Aktualnie szkolę się w zakresie chirurgii.

Specjalizuję się w:

internie psów i kotów.

Prywatnie:

uwielbiam podróże i odkrywanie nowych zajęć. W wolnym czasie uprawiam jogę i dużo spaceruję. Lubię przygotowywać jedzenie i rozpieszczać kubki smakowe swoich przyjaciół.

Mój zwierzak:

Trufla – moja rozpieszczona psia córka

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, internista

lek. wet. Joanna Leszczyńska (Morajko)

O mnie:

Od dziecka marzyłam o byciu lekarzem weterynarii. Z wyróżnieniem ukończyłam Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Już od pierwszego roku studiów swój wolny czas spędzałam działając na rzecz zwierząt – najpierw w krakowskim schronisku jako wolontariuszka, później w lecznicach weterynaryjnych na licznych praktykach w Krakowie i Warszawie.

Specjalizuję się w:

szeroko pojętej internie psów i kotów, oraz królików i gryzoni, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki obrazowej.

Prywatnie:

W wolnym czasie lubię gotować, tworzyć dekoracje techniką makramy, uprawiać rośliny doniczkowe. Uczestniczę w zajęciach pole dance, a w sezonie uwielbiam zbierać grzyby i pływać na desce SUP.

Mój zwierzak:

kot Rysio, uratowany podczas interwencji z jednej z podlaskich wsi. To od niego zaczęła się moja wielka miłość do kotów.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, chirurg, ortopeda

lek. wet. Marek Świechowski

O mnie:

Jestem absolwentem Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ – UR w Krakowie. Swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiałem w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej w Mikołowie oraz Przychodni i Szpitalu Weterynaryjnym w Orzeszu, gdzie doskonaliłem umiejętności pod okiem Doktora Oliwiera Teodorowskiego. Brałem udział w wielu kursach i szkoleniach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uwielbiam wyzwania, jakie stawiają przede mną pacjenci.

Specjalizuję się w:

szeroko pojętej ortopedii oraz chirurgii.

Prywatnie:

uwielbiam podróżować, do moich zainteresowań należą: muzyka, kinematografia oraz gry, zarówno komputerowe jak i planszowe.

Mój zwierzak:

jestem dumnym opiekunem kota Mefka.

Kliknij, by przeczytać więcej
lek. wet. Agnieszka Szczurowska

Lekarz weterynarii, interna, neurologia

lek. wet. Agnieszka Szczurowska

O mnie:

Dyplom lekarza weterynarii zdobyłam na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Swoją drogę zawodową od zawsze wiązałam z pracą w dużych lecznicach całodobowych, gdzie zajmuję się głównie chorobami wewnętrznymi i chirurgią zwierząt towarzyszących. Wiedzę nieustannie poszerzam na konferencjach i szkoleniach.

Specjalizuję się w:

neurologii psów i kotów

Prywatnie:

podobnie jak mój pies, lubię głównie jeść i spać.

Moje zwierzaki:

buldog francuski Peszka – mój najukochańszy pacjent!

Kliknij, by przeczytać więcej
Bartosz Bogielski

Lekarz weterynarii, interna, kardiologia

lek. wet. Bartosz Bogielski

O mnie:

Pracuję na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu, gdzie zamierzam zrealizować swój doktorat. Od czasów studiów jestem zainteresowany kardiologią i anestezjologią weterynaryjną, gdzie poprzez szkolenie i staże regularnie rozszerzam swoje kompetencje. Ukończyłem szkołę anestezjologii weterynaryjnej VASTA w 2024 roku. Pierwsze kroki w świecie weterynarii zdobywałem w całodobowej śląskiej klinice weterynaryjnej, dzięki czemu mogłem zdobyć spore doświadczenie w zakresie pracy w stanach nagłych.

Specjalizuję się w:

kardiologii i anestezjologii.

Prywatnie:

kocham spędzać godziny nad stołem z planszówkami, chociaż nie pogardzę rozgrywką w squasha.

Moje zwierzaki:

W chwili obecnej nie posiadam żadnego zwierzaka, ale jestem przeogromnym fanem Berneńskich Psów Pasterskich.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz działu szpitalnego

lek. wet. Julia Heiza

O mnie:

Ukończyłam Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Od 2019 roku odbywałam praktyki w krakowskich lecznicach weterynaryjnych oraz w schroniskach dla zwierząt bezdomnych. Od początku mojej przygody z weterynarią uczestniczyłam w licznych kursach z zakresu wiedzy internistycznej, diagnostyki obrazowej oraz medycyny ratunkowej zwierząt towarzyszących.

Prywatnie:

Wolny czas staram się spędzać aktywnie grając w squasha, trenując pilates oraz spacerując po podkrakowskich dolinkach z moim pieskiem Ozorkiem. Jestem miłośniczką dobrego śniadania i herbaty z miodem.

Mój zwierzak:

Ozorek, który pozuje ze mną do zdjęcia.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, interna, emergency

lek. wet. Michalina Drozd

O mnie:

Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Podczas studiów odbyłam liczne praktyki i staże, w tym w Sydney w Australii oraz w Vila Real w Portugalii. Moją karierę łączę z pracą w dużym zespole, w przychodniach całodobowych. Aktualnie szkolę się w zakresie ultrasonografii, chirurgii i gastroenterologii.

Specjalizuję się w:

Internie, medycynie stanów nagłych

Prywatnie:

Kocham chodzenie po górach, taniec współczesny, jazdę na rowerze, poznawanie świata przez podróże a latem pływanie na SUPie na jeziorach mazurskich.

Moje zwierzaki:

Moje psie dziecko, które pozuje ze mną do zdjęcia to adopciak o imieniu Mauna, która mimo wieku geriatrycznego zachowuje się i wygląda jak szczeniak.

Kliknij, by przeczytać więcej
Maciej Szczepanski

Lekarz działu szpitalnego

lek. wet. Maciej Szczepański

O mnie:

Jestem absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów miałem przyjemność być jednym z założycieli start-upu Wimba, pionierskiej firmy zajmującej się tworzeniem innowacyjnych protez i ortez dla zwierząt. Moja praca została doceniona i zostałem finalistą London Vet Show 30 under 30. Ortopedia i chirurgia są kluczowymi obszarami mojego zainteresowania i zaangażowania zawodowego.

Specjalizuję się w:

Medycynie stanów nagłych

Prywatnie:

W wolnym czasie lubię podróżować i spędzać czas w ogrodzie. Podróżowanie pozwala mi odkrywać nowe miejsca i kultury, a praca w ogrodzie daje mi możliwość kontaktu z naturą i relaksu na świeżym powietrzu. Te aktywności pomagają mi utrzymać równowagę między pracą a życiem osobistym.

Kliknij, by przeczytać więcej

Chirurgia

lekarz weterynarii, anestezjolog weterynaryjny

lek. wet. Katarzyna Paluch

O mnie:

Absolwentka SGGW z 2020 roku. Od początku pracy zawodowej interesowałam się anestezjologią i intensywną terapią, co zaowocowało ukończeniem międzynarodowej szkoły anestezjologii weterynaryjnej VASTA w 2022 roku. Doświadczenie zdobywałam już w trakcie studiów w całodobowych warszawskich klinikach, a w trakcie podyplomowego stażu także we włoskim szpitalu dla zwierząt. Opieka nad pacjentem chirurgicznym sprawia mi największą satysfakcję.

Specjalizuję się w:

Dbaniu o bezpieczeństwo, dobre samopoczucie i komfort czworonożnych pacjentów, od momentu ich przyjęcia do szpitala, aż po oddanie ich z powrotem w ręce opiekunów, a często także później, w trakcie rekonwalescencji pooperacyjnej.

Prywatnie:

Kocha wszystkie futrzaki, a największą sympatią darzę koty. Prywatnie jestem opiekunką fantastycznego kociego kawalera.

Kliknij, by przeczytać więcej

Dyrektor medyczny AMVET, specjalista chirurgii weterynaryjnej, kardiochirurg

dr n. wet. Adrian Janiszewski

O mnie:

Pracuję jako adiunkt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ukończyłem liczne kursy i staże w wiodących ośrodkach na świecie (m.in. w Nowym Jorku, Davis, czy Berkeley). Jestem autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem regularnie dziele się podczas konferencji i warsztatów dla lekarzy weterynarii w Polsce i za granicą. Od wielu lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego.

Specjalizuję się w:

Zabiegach chirurgicznych i małoinwazyjnych w leczeniu wad serca i naczyń krwionośnych.

Prywatnie:

wolne chwile spędzam w garażu, w którym daje nowe życie starym samochodom.

Mój zwierzak:

kocur Yoda, który od wielu lat jest moim stałym pacjentem.

Kliknij, by przeczytać więcej

lekarz weterynarii, chirurg

lek. wet. Paweł Podboroczyński

O mnie:

Jestem absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Do dziedzin moich zainteresowań należą przede wszystkim chirurgia oraz diagnostyka obrazowa. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i kursach Swoje pierwsze kroki w weterynarii stawiałem w Krakowie, pracując z wybitnymi specjalistami, dzięki którym mogłem zdobyć ogromne doświadczenie w stabilizacji i ratowaniu zwierząt powypadkowych. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, uwzględniając wszystkie potrzeby i cel, jakim jest poprawa komfortu życia. W Szpitalu Weterynaryjnym AMVET zajmuję się przeprowadzaniem szeroko pojętych zabiegów chirurgicznych, zarówno tych planowych, jak i w trybie nagłym.

Specjalizuję się w:

chirurgii, obejmującej zabiegi zarówno planowane, jak i w trybie nagłym.

Prywatnie:

Pasjonat motocykli, sportu i podróży.

Kliknij, by przeczytać więcej

lekarz weterynarii, stomatolog, internista

lek. wet. Aleksandra Skawińska

O mnie:

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Staż odbywałam w dużych klinikach całodobowych w Warszawie oraz Krakowie, angażowałam się również w badania kliniczne nad nowoczesnymi lekami dla zwierząt. Wiedzę poszerzam na kursach CPD (Continuing Professional Development) organizowanych przez Royal University of Veterinary Medicine, a także podczas licznych konferencji. Do swoich pacjentów zawsze podchodzę z dużym zaangażowaniem, ciekawością i troską.

Specjalizuję się w:

konsultacjach, diagnostyce i specjalistycznych zabiegach stomatologicznych zwierząt towarzyszących.

Prywatnie:

całe dzieciństwo spędziłam z czworonogami. W ich towarzystwie zawsze czuję się najlepiej.

Moje zwierzaki:

sfinksy Pepek i Pepka. Te dwa adoptowane ancymony kompletnie wywróciły moje życie do góry nogami. Codziennie pokazują mi, jak nieskończone się pokłady miłości i cierpliwości.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, chirurg, specjalista od gryzoni i zajęczaków

lek. wet. Sylwia Kuliś-Nowak

O mnie:

Studia weterynaryjne ukończyłam w Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Już w trakcie studiów odbywałam liczne praktyki i staże w kraju i za granicą – zarówno w klinikach, jak i laboratoriach weterynaryjnych. W kręgu moich zainteresowań znajdują się przede wszystkim małe ssaki oraz diagnostyka obrazowa, stomatologia i chirurgia. Jestem członkiem AEMV (Association of Exotic Mammal Veterinarians) oraz AG Kleinsäuger DGK-DVG. Moją drugą pasją jest praca z mikroskopem – oglądanie preparatów cytologicznych i rozmazów krwi, dlatego też w 2021 r. ukończyłam Studia Specjalizacyjne Weterynaryjna Diagnostyka Laboratoryjna. Stale uczestniczę także w szkoleniach z tej dziedziny.

Specjalizuję się w:

leczeniu najmniejszych pacjentów tj. królików, chomików, innych małych gryzoni, oraz jeży.

Prywatnie:

lubię aktywnie spędzać czas – mój s[osób na relaks to jazda na rowerze i rolkach oraz piesze wycieczki.

Kliknij, by przeczytać więcej

Lekarz weterynarii, chirurg, ortopeda

lek. wet. Marek Świechowski

O mnie:

Jestem absolwentem Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ – UR w Krakowie. Swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiałem w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej w Mikołowie oraz Przychodni i Szpitalu Weterynaryjnym w Orzeszu, gdzie doskonaliłem umiejętności pod okiem Doktora Oliwiera Teodorowskiego. Brałem udział w wielu kursach i szkoleniach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uwielbiam wyzwania, jakie stawiają przede mną pacjenci.

Specjalizuję się w:

szeroko pojętej ortopedii oraz chirurgii.

Prywatnie:

uwielbiam podróżować, do moich zainteresowań należą: muzyka, kinematografia oraz gry, zarówno komputerowe jak i planszowe.

Mój zwierzak:

jestem dumnym opiekunem kota Mefka.

Kliknij, by przeczytać więcej

Radiologia

Elektroradiolog – dział diagnostyki obrazowej

dr n. med. Magdalena Czerżyńska

O mnie:

W 2016. r. ukończyłam z wyróżnieniem Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na kierunku Elektroradiologia. Jestem absolwentką Studiów Doktoranckich w Collegium Medicum UJ, które zakończyłam uzyskaniem tytułu dr n. med. w 2021 r.. Obecnie pogłębiam swoją wiedzę z dziedziny medycyny na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie.

Specjalizuję się w:

diagnostyce obrazowej

Prywatnie:

jestem aktywną orędowniczką praw zwierząt, a swój dom dzielę z dwoma kotami, psem oraz stadem rybek. Do moich pasji zalicza się też literatura klasyczna, trekking górski oraz jeździectwo naturalne.

Mój zwierzak:

Cecil

Kliknij, by przeczytać więcej

lekarz weterynarii, radiolog, specjalista od gryzoni i zajęczaków

lek. wet. Katarzyna Ferdyn-Zyzańska 

O mnie:

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Obecnie realizuję specjalizację z zakresu Weterynaryjnej Diagnostyki Obrazowej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i doskonalę umiejętności zawodowe, biorąc udział w licznych szkoleniach z zakresu medycyny królików i gryzoni, w szczególności dotyczących stomatologii, chirurgii oraz diagnostyki obrazowej. Odbyłam staż i indywidualny kurs u czołowego specjalisty z zakresu stomatologii królików i gryzoni – dr. Jakuba Kliszcza.

Specjalizuję się w:

w diagnostyce i leczeniu królików i gryzoni, ze szczególnym uwzględnieniem stomatologii i chirurgii.

Prywatnie:

uwielbiam podróże.

Mój zwierzak:

króliczek Jagódek.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technicy weterynarii, asystenci lekarza

Behawiorysta, inżynier behawiorystyki

Natalia Hamernik

O mnie:

Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, uzyskując tytuł inżyniera behawiorystyki zwierząt. Od wielu lat zdobywam doświadczenie w pracy z psami. Biorę czynny udział w seminariach oraz szkoleniach. Ukończyłam kurs Ewaluatora Zachowań Agresywnych certyfikowanym przez MEN. Specjalizuję się w pracy z psami lękowymi i reaktywnymi. Moje doświadczenie praktyczne pozwala mi na skuteczne rozwiązywanie problemów behawioralnych u psów. Moją pracę wykonuję z pasją i zaangażowaniem. Pracuję różnymi metodami, dobierając je indywidualnie do psa oraz jego problemów, a także możliwości opiekuna.

Prywatnie:

moją ogromną miłością są jamniki i TTB.

Moje zwierzaki:

na zdjęciu suczka Barbara, która od 8 lat dzielnie kroczy ze mną przez świat. Jestem również właścicielką 6 letniej suczki Mai w typie Pit Bull Terriera, którą adoptowałam z fundacji.

Kliknij, by przeczytać więcej

dietetyk zwierząt, technik weterynarii

Natalia Nowak

O mnie:

Jestem zootechnikiem oraz technikiem weterynarii, specjalizującym się w dietetyce psów i kotów. W 2020 roku ukończyłam studia magisterskie o specjalności żywienie i dietetyka zwierząt, a w 2022r. roczny, specjalistyczny kurs dietetyki psów i kotów. Stale pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, konferencjach oraz szkoleniach. Jeśli Twój zwierzak zmaga się z problemami zdrowotnymi – pomogę wybrać najlepsze rozwiązanie dietetyczne, które wesprze leczenie i poprawi samopoczucie pupila.

Prywatnie:

Uwielbiam odwiedzać nowe miejsca i uczyć się nowych rzeczy. Fanka pizzy margarity i czarnej kawy, którą zimą możecie wypatrywać na snowboardzie.

Mój zwierzak:

Jestem opiekunką pięcioletniego psiaka. Diego – mój przyjaciel i fan każdego jedzenia, tester mojej psiej kuchni i wielbiciel wszelkich smaczków.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik anestezjologiczny, mgr inż. zootechniki

Joanna Cichoń

O mnie:

Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem zootechniki i technikiem weterynarii. W praktyce – “ciocią” wszystkich psów i kotów. Doświadczenie zdobywałam w Klinikach w Polsce i Szwecji.

Prywatnie:

Wolny czas spędzam na spacerach, zabawie ze swoją ukochaną Didi, pilatesie, bądź przesadzaniu roślin, których już nie potrafi się doliczyć. Fanka twórczości Wesa Andersona i kuchni orientalnej.

Mój zwierzak:

Mikro Jack Russelka Didi, inaczej zwana Dede. Rozpoznawalna po wystającym języczku, plamce w kształcie serca na grzbiecie, a także bardzo głośnym szczeku. 80% rozrabiającego gnoma i 20% śpiącego precelka.

Kliknij, by przeczytać więcej

technik weterynarii, magister zootechniki

Elżbieta Kulczyk-Zając

O mnie:

Z wykształcenia jestem magistrem zootechniki oraz technikiem weterynarii. Całą swoją dotychczasową karierę zawodową wiązałam ze zwierzętami, pracując m.in w Ogrodzie Zoologicznym jako pielęgniarz zwierząt drapieżnych.

Prywatnie:

Pasjonuję się podróżami i poznawaniem różnych kultur. Staram się przekazać miłość do natury i ekologii moim dzieciom Helence i Stasiowi.

Mój zwierzak:

Kotka Luna równie szalona jak cała nasza rodzinka 🙂

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik anestezjologiczny, mgr inż. zootechniki

Aleksandra Szołtysek

O mnie:

W 2014 ukończyłam studia w Krakowie na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Zaraz po studiach rozpoczęłam przygodę z weterynarią. Rozwijając swoją pasję, zdobywałam nowe umiejętności na szkoleniach i seminariach z dziedziny anestezjologii. Obecnie, asystuję przy zabiegach, monitorując pacjentów podczas operacji oraz sprawuję nad nimi opiekę podczas rekonwalescencji. Od najmłodszych lat marzyłam, by opiekować się zwierzakami. Mam ogromne szczęście, że praca którą wykonuje jest jednocześnie moim największym hobby.

Mój zwierzak:

Na zdjęciu “Kendzioszek”, który trafił pod moją opiekę jako 3-tygodniowy bezdomny maluch.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik weterynarii, mgr inż. zootechniki

Katarzyna Mrozicka

O mnie:

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W 2018 roku ukończyłam dodatkowe Studium Fizjoterapii Zwierząt i uzyskałam tytuł Fizjoterapeuty Małych Zwierząt. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach z zakresu utrzymania zwierząt w dobrej formie fizycznej. Od 2016 roku spełniam się zawodowo jako technik weterynarii i asystent lekarza. Dbam o komfort i zdrowie pacjenta zarówno w czasie wizyt w gabinecie, jak i w trakcie rehabilitacji po urazach i zabiegach chirurgicznych.

Prywatnie:

interesuję się żeglarstwem i caravaningiem.

Moje zwierzaki:

Suzi i Zumi. Suczki rasy border collie, z którymi uwielbiam podróżować i spędzać wolny czas.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik weterynarii

Anna Madoń

O mnie:

Od najmłodszych lat uwielbiam zwierzęta. Zawsze wiązałam z nimi przyszłość, a filmy przyrodnicze, czytane przez Krystynę Czubównę, wciągały mnie bardziej, niż najlepsze kreskówki. Zaraz po ukończeniu technikum zaczęłam pracę w lecznicy. Od tego momentu każdego dnia upewniałam się, że właśnie w tym zawodzie czuję się spełniona.

Prywatnie:

poza zwierzętami kocham też rośliny. Moja domowa dżungla stale się powiększa i choć pasja ta zakrawa już o lekkie uzależnienie, nie zamierzam go leczyć 😉 Uwielbiam śpiewać i tańczyć przy każdej okazji, a poznawanie nowych stylów tańca sprawia mi ogromną frajdę.

Mój zwierzak:

Królik Rudi. Buntownik – jeśli tylko trafia się okazja by narozrabiać, on na pewno będzie pierwszy. Uwielbia manifestować swoje niezadowolenie. Swój nietuzinkowy charakter ukrywa pod słodkimi oczkami i minką niewiniątka.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik weterynarii

Damian Sarna

O mnie:

Z wykształcenia jestem technikiem weterynarii. Moje życie od lat wypełnione jest ogromną miłością do zwierząt – na co dzień dzielę ją między dwa własne adoptowane koty – Floriana i Kicię a zwierzaki, którymi opiekuję się w szpitalu.

Prywatnie:

uwielbiam spędzać aktywnie czas z gronem najbliższych przyjaciół oraz czytać kryminały.

Mój zwierzak:

Kicia o imieniu Kicia. Jej życie zaczęło się na ulicy, z której zabrałem ją do domu. Obecnie jej czas płynie na drzemkach w umywalce, zrzucaniu przedmiotów, i proszeniu o kolejną saszetkę karmy.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik weterynarii

Paulina Grądal

O mnie:

Tytuł technika weterynarii uzyskałam w 2017 roku, od tego czasu czynnie pracowałam w lecznicach i klinikach całodobowych, zdobywając nowe doświadczenia. W pracy uwielbiam bycie „ciocią” dla Waszych kudłatych przyjaciół.

Prywatnie:

Mama Ignacego. Uwielbiam jeździć na rolkach, w wolnych chwilach uciekam do lasu, aby ukoić umysł i duszę. Kocham szum morza, ale bliżej mi do chodzenia po górach. W social mediach prowadzę konto lifestylowe, na którym upowszechniam tematykę in vitro poprzez własną historię.

Moje zwierzaki:

Europejska kotka o imieniu Goja – gaduła i miłośniczka głaskania oraz wszelkich zabaw.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik weterynarii

Katarzyna Kostecka

O mnie:

Od dziecka kocham zwierzęta. Studiowałam hodowlę koni, a później postanowiłam pomagać też małym zwierzętom i zdobyłam tytuł technika weterynarii. Ogromną przyjemność sprawie mi praca w szpitalu i opieka nad chorymi pacjentami. Jestem dodatkowo zoofizjoterapeutą i pomagam pacjentom po operacjach szybciej wrócić do pełnej sprawności.

Prywatnie:

Kocham konie i jazdę konną, w wolnych chwilach relaksuję się na jodze.

Mój zwierzak:

Moja ukochana suczka Zojka, z którą każdy weekend spędzam w lesie.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik weterynarii

Kinga Bator

O mnie:

Jestem Technikiem Weterynarii od 2019 roku. Swoje staże odbywałam w klinice w Portugalii i w Polsce. Jestem instruktorem jazdy konnej i hipoterapii, posiadam kurs z zoofizjoterapii i behawiorystki zwierząt oraz masażu koni. Odkąd się urodziłam towarzyszyły mi zwierzęta. Już od najmłodszych lat moim marzeniem była praca ze zwierzętami dlatego zawsze powtarzam, że warto spełniać marzenia. Życie czworonogów jest dla mnie najważniejsze i wiem że jest to moja misja.

Prywatnie:

Uwielbiam podróże, szczególnie morza i oceany, zawsze podczas podróży spotykam mnóstwo zwierząt i staram się dać im część swojej miłości. Podróżuje z kotem Frankiem żeby razem ze mną mógł poznawać świat. Moją ulubioną książką jest ,,Mały Książę”. Kocham wszystkie zwierzęta zarówno towarzyszące jak i gospodarskie. Mam ogromne szczęście że praca to moja pasja.

Moje zwierzaki:

Pies Minnie rasy Bullmastiff i Kot Europejski Franek, który jest razem ze mną na zdjęciu.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik weterynarii

Dominika Trzaska

O mnie:

W 2019 roku uzyskałam tytuł technika weterynarii, od tego czasu pracowałam w mniejszych gabinetach, jak i klinikach całodobowych zdobywając tam swoje doświadczenie. Od małego chciałam pracować ze zwierzętami, dlatego cieszę się, że mogę teraz opiekować się Waszymi 4-łapnymi przyjaciółmi.

Prywatnie:

Uwielbiam spędzać wolny czas na spacerach z moim psem, dodatkowo dla urozmaicenia trenujemy razem posłuszeństwo i tropienie. Interesuje się również zwierzętami terrarystyczymi/egoztycznymi. Całe moje życie kręci się wokół zwierząt, dlatego też jestem w trakcie podnoszenia swoich kwalifikacji w zakresie zoofizjoterapii zwierząt. Jestem fanką Formuły 1, dlatego też mój pies otrzymał imię po jednym z kierowców. W wolnych chwilach lubię również spędzać czas w stajni i odpoczywać podczas wędrówek na końskim grzbiecie.

Mój zwierzak:

W domu mam małe zoo począwszy od kotki rasy Maine Coon o imieniu Kira, 3 gekonów (dwa adoptowane eublefary lamparcie i gekon orzęsiony), dwa węże zbożowe oraz moje oczko w głowie, Valtteri – młody wyżeł węgierski, który jest pełen energii, jego temperament wprost odzwierciedla szybkość bolidów F1.

Kliknij, by przeczytać więcej

Technik weterynarii

Natalia Wilamowska

O mnie:

Uzyskałam tytuł technika weterynarii a zaraz po tym skończyłam Studium Fizjoterapii Zwierząt Towarzyszących w Olsztynie. Od tego czasu czynnie pracuje w lecznicach całodobowych. Aktualnie ciągle rozwijam swoją wiedzę w kierunku anestezjologii, ortopedii i radiologii. Mimo wszystko największą przyjemność w pracy sprawia mi opiekowanie się każdym z naszych pacjentów oraz rozdawanie smaczków w gabinetach.

Prywatnie:

Fanka podróży, kuchni włoskiej i kryminałów w każdej postaci.

Mój zwierzak:

Widoczny na zdjęciu Owczarek Thor – syn z nieodciętą pępowina oraz kot Mefek.

Kliknij, by przeczytać więcej

Behawioryści

Behawiorysta, inżynier behawiorystyki

Natalia Hamernik

O mnie:

Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, uzyskując tytuł inżyniera behawiorystyki zwierząt. Od wielu lat zdobywam doświadczenie w pracy z psami. Biorę czynny udział w seminariach oraz szkoleniach. Ukończyłam kurs Ewaluatora Zachowań Agresywnych certyfikowanym przez MEN. Specjalizuję się w pracy z psami lękowymi i reaktywnymi. Moje doświadczenie praktyczne pozwala mi na skuteczne rozwiązywanie problemów behawioralnych u psów. Moją pracę wykonuję z pasją i zaangażowaniem. Pracuję różnymi metodami, dobierając je indywidualnie do psa oraz jego problemów, a także możliwości opiekuna.

Prywatnie:

moją ogromną miłością są jamniki i TTB.

Moje zwierzaki:

na zdjęciu suczka Barbara, która od 8 lat dzielnie kroczy ze mną przez świat. Jestem również właścicielką 6 letniej suczki Mai w typie Pit Bull Terriera, którą adoptowałam z fundacji.

Kliknij, by przeczytać więcej

Behawiorysta, dr n. zootech.

Weronika Penar

O mnie:

Obroniłam doktorat z kociego zachowania (w tym problemów behawioralnych) na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Jestem również wykładowcą akademickim, a także prowadzę webinaria i szkolenia dla przyszłych kocich behawiorystów i opiekunów. Należę też do Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Od kilku lat prowadzę własną markę PURR SCIENCE – NAUKOWO O KOTACH, gdzie przełamuję kocie stereotypy w oparciu o najnowsze badania naukowe. Jestem też autorką i współautorką kilku publikacji naukowych i popularnonaukowych, a także brałam udział w wielu konferencjach naukowych (jako uczestnik i wykładowca). Po prostu nic, co kocie, nie jest mi obce.

Prywatnie:

Kocham podróże, dobrą kuchnię (jednak kucharz ze mnie kiepski), Harrego Pottera i Jurrasic Park!

Moje zwierzaki:

Kotka syberyjska Fela i Devon Rex Andrzej

Kliknij, by przeczytać więcej

Administracja

Kierownik AMVET

lek. wet. Monika Tracz

O mnie:

O tym, że będę lekarzem weterynarii, wiedziałam już jako 4-latka. Zgodnie z planem, w 2013 roku ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. Dobro pacjentów oraz komfort ich opiekunów jest nadrzędnym celem mojej pracy, dlatego też w swojej pracy zawodowej łączę kompetencje z zakresu zarządzania placówkami weterynaryjnymi z opieką nad moimi pacjentami jako lekarz pierwszego kontaktu. Ukończyłam dwa kierunki studiów podyplomowych, w tym Zarządzanie Praktyką Weterynaryjną na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, które znacząco poszerzyły moje spojrzenie na wyzwania nowoczesnej medycyny weterynaryjnej.

Specjalizuję się w:

zarządzaniu jednostką AMVET w oparciu o najwyższe standardy opieki i leczenia oraz w dbaniu o nasz zespół i jego zgranie.

Prywatnie:

mama Franciszka oraz Urszuli, pasjonatka koncertów i nart.

Mój zwierzak:

kocur Albert. Od chwili, gdy pierwszy raz zobaczyłam go jako małego kociaka na irlandzkim śmietniku, wiedziałam że zostanie pełnoprawnym członek mojej rodziny i wspaniałym towarzyszem życia codziennego.

Kliknij, by przeczytać więcej

Dyrektor medyczny AMVET, specjalista chirurgii weterynaryjnej, kardiochirurg

dr n. wet. Adrian Janiszewski

O mnie:

Pracuję jako adiunkt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ukończyłem liczne kursy i staże w wiodących ośrodkach na świecie (m.in. w Nowym Jorku, Davis, czy Berkeley). Jestem autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem regularnie dziele się podczas konferencji i warsztatów dla lekarzy weterynarii w Polsce i za granicą. Od wielu lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego.

Specjalizuję się w:

Zabiegach chirurgicznych i małoinwazyjnych w leczeniu wad serca i naczyń krwionośnych.

Prywatnie:

wolne chwile spędzam w garażu, w którym daje nowe życie starym samochodom.

Mój zwierzak:

kocur Yoda, który od wielu lat jest moim stałym pacjentem.

Kliknij, by przeczytać więcej

Menadżer ds. marketingu

Ewa Popiel-Rzucidło

O mnie:

Swoje życie zawodowe już w okresie studiów na stałe związałam z marketingiem. W ostatnich latach całą swoją wiedzę i skrywaną dotąd pasję do medycyny poświęcam na edukację pacjentów i opiekunów zwierząt w zakresie profilaktyki i odpowiedzialnego podejścia do zdrowia własnego i bliskich.

Prywatnie:

rodowita krakuska, która wbrew krytyce od zawsze wychodzi „na pole”. Mama 5-letniego łobuziaka o niekończących się pokładach energii. Pasjonatka kina, architektury wnętrz i prac DIY.

Moje zwierzaki:

Czesław i Mika, dwa kocury przygarnięte z podkrakowskiej wsi. Diametralnie różne charaktery o ogromnych pokładach miłości i chęci zabawy – dzięki obecności kotów w moim życiu nie ma w nim miejsca na samotność i nudę!

Kliknij, by przeczytać więcej

Specjalista ds. marketingu

Alicja Stańczuk

O mnie:

W życiu zawodowym od zawsze jestem związana z mediami i marketingiem. W ostatnich latach do moich pasji dołączyła także medycyna. Prowadzę projekty związane ze zdrowiem psychicznym i fizycznym, głównie w obszarze profilaktyki zdrowotnej. Jestem aktywną wolontariuszką – współpracuję ze stowarzyszeniami na rzecz pacjentek onkologicznych oraz fundacją na rzecz bezdomnych kotów. Uwielbiam prowadzić warsztaty i spotkania – każde takie wydarzenie to dla mnie możliwość poznania nowych osób, ich historii i nowego punktu widzenia na daną sprawę.

Prywatnie:

zakręcona miłośniczka kotów i hobby DIY – w szczególności wyplatania makram i tworzenia świec sojowych oraz akcesoriów z gipsu polimerowego. Kocham czytać książki o różnej tematyce – od thrillerów po poradniki i pozycje popularno-naukowe, coraz częściej odpoczywam też przy dobrym serialu.

Moje zwierzaki:

cztery najdroższe kocie serduszka – Fryderyk przygarnięty z podkrakowskiej wsi, Ptysia i Gakuś adoptowani z fundacji i Meluś, który znalazł mnie w Radomiu i wrócił z całą rodziną do Krakowa.

Kliknij, by przeczytać więcej

Administracja

Gabriela Aniserowicz

O mnie:

Absolwentka politologii oraz podyplomowych studiów z prawa medycznego i bioetyki. Od początku ścieżki zawodowej związana byłam z ochroną zdrowia.

Prywatnie:

perfumoholiczka z kotem na punkcie kotów. W wolnych chwilach lubię zagłębiać się w ciekawostki ze świata nauki.

Moje zwierzaki:

kociaki: Adolf ze Śląska i Ada z Tarnowa.

Kliknij, by przeczytać więcej

Koordynator rejestracji

Magdalena Ziębińska

O mnie:

Absolwentka studiów o kierunku Stosunki międzynarodowe – specjalność Amerykanistyka. Od 15 lat związana z obsługą klienta w branży beauty i medycyny ludzkiej. Wyznaje zasadę: miejsce tworzą ludzie.

Prywatnie:

Prywatnie lubi podróżować i słuchać oldschoolowej muzyki.

Mój zwierzak:

8 letnia czarna labradorka Rafa.

Kliknij, by przeczytać więcej

Rejestracja

Pracownik rejestracji

Ewa Czarnecka

O mnie:

Posiadam 12 lat doświadczenia w relacji z pacjentem. Swoje pasje rozwijałam przez wiele lat w obszarze Medycyny Chińskiej, jako Office Manager i doradca pacjenta.

Prywatnie:

kocham długie spacery, podróże, interesuje się również akupunkturą i masażem chiński.

Mój zwierzak:

5-letnia Meliska. Jest moim oczkiem w głowie i jak nikt inny potrafi poprawić mi nastrój.

Kliknij, by przeczytać więcej

Pracownik Rejestracji

Anna Skórnicka

O mnie:

Jestem osobą wesołą, otwartą, i empatyczną, która uwielbia kontakt z ludźmi. Te cechy sprawiają, że doskonale odnajduje się na stanowisku rejestratorki. Od samego progu przychodni staram się witać wszystkich opiekunów uśmiechem i przekazywać im dobrą energię.

Prywatnie:

w wolnych chwilach najbardziej cenię czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi, z dobrą książką, na spacerach lub wędrówkach po górach.

Mój zwierzak:

bezzębna króliczka Mysia. Od samego początku towarzyszyły jej duże problemy zdrowotne. W domu radości i smutki dzieli ze swoim współlokatorem – uratowanym kilka lat temu króliczkiem Bubusiem.

Kliknij, by przeczytać więcej

Pracownik rejestracji

Renata Wróbel

O mnie:

uwielbiam kontakt zarówno z ludźmi, jak i ze zwierzętami. Moim zadaniem jest pomoc organizacyjna oraz dbanie o to, aby każda osoba, wraz ze swoim pupilem, poczuli się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Prywatnie:

kocham grać w szachy i czytać poezję.

Mój zwierzak:

królik Tobi. Zawsze chętny do zjedzenia czegoś smacznego. Lubi dokazywać i dopraszać się pieszczot. Człowieka traktuje z lekkim dystansem, ale ciekawość zazwyczaj bierze górę nad jego nieśmiałością.

Kliknij, by przeczytać więcej

Pracownik rejestracji

Michelle de Pree

O mnie:

Jestem osobą ceniącą sobie dobrą organizację oraz uwielbiającą nowe wyzwania, dlatego w mojej dotychczasowej ścieżce zawodowej zależało mi na kontakcie zarówno z ludźmi jak i ze zwierzętami. Ten rodzaj pracy daje mi wiele satysfakcji oraz poczucie realnego wpływu na poprawę samopoczucia naszych pacjentów.

Prywatnie:

Wielbicielka mody, kinematografii i podróży – w szczególności city breaków, z których potrafię wycisnąć absolutne maximum.

Mój zwierzak:

Jestem dumną opiekunką dwóch kotów rasy Maine Coon. Bonnie oraz Zypher to moje oczka w głowie. Potrafię rozmawiać o nich godzinami, a w mojej galerii ciężko pominąć ich portrety.

Kliknij, by przeczytać więcej

Laboratorium

Technik weterynarii, laborant, mgr inż. bioinżynierii zwierząt

Anna Cybula

O mnie:

Tytuł technika weterynarii uzyskałam w 2018 roku. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiałam w przychodni specjalizującej się w leczeniu gryzoni i zajęczaków. Tam też zrodziła się moja miłość do świnek morskich. W 2023 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku bioinżynieria zwierząt w Krakowie. W swojej pracy naukowej zajmowałam się udoskonalaniem metod wspomaganego rozrodu w warunkach in vitro zagrożonych gatunków dzikich kotowatych. Swoją drogę zawodową rozwijam w kierunku pracy laboratoryjnej.

Prywatnie:

poza opieką nad swoimi zwierzętami wolne chwile spędzam na treningach pole dance oraz czytaniu fantastyki i literatury pięknej.

Moje zwierzaki:

kot Kajtek i świnka morska Pszczółek. Z powodu licznych problemów zdrowotnych, Pszczółek w pierwszych tygodniach życia miał zostać przekazany na pokarm dla węży, jednak szczęśliwym zbiegiem okoliczności trafił pod moją opiekę.

Kliknij, by przeczytać więcej

Diagnosta laboratoryjny, technik weterynarii

Anna Zaborowska

O mnie:

Tytuł technika weterynarii uzyskałam w 2018 roku. Ukończyłam Uniwersytet Rolniczy w Krakowie na kierunku bioinżynieria zwierząt. Laboratorium to miejsce, gdzie czuje się dobrze, spełniając się zawodowo.

Prywatnie:

w wolnych chwilach uwielbiam podróżować i planować nowe podróże. Lubię eksplorować nowe kultury, przy okazji poznając tamtejsze smaki kuchni. Na co dzień, wolne chwile spędzam na spacerach z moją Cziki.

Mój zwierzak:

widoczna na zdjęciu Cziki, 9-letnia suczka, która w wieku niespełna 4-tygodni została podrzucona pod bramę schroniska.

Kliknij, by przeczytać więcej

kontakt

Umów się na wizytę

Chcesz umówić swoje zwierzę do specjalisty, ale nie jesteś pewien do którego? Nie wiesz, jak przygotować pupila do badania lub zabiegu? Potrzebujesz umówić pilną wizytę? Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami